Genel
02 Mart 2017 ( 62467 görüntülenme )

SON REFERANDUM ANKETİNDE ÇARPICI SONUÇ!

CHP'li Özel, yaptıkları anketlerde 'evet'in yüzde 28'lere düştüğünü açıkladı. 


Özgür Özel açıklamasında Barzani'nin 'paçavra' krizini de değerlendirerek 'evet' cephesinde ciddi bir değişim, fikir ayrılığı var dedi.

CHP TBMM Grubu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı olarak parti genel merkezinde toplandı.

“ANKETLERDE ÖNE GEÇİLDİ"
Yapılan sunum çerçevesinde, referandum çalışmalarının sahada nasıl algılandığının değerlendirildiğini de belirten Özel, “Geride olunan anketlerde ileri geçilmesinin, CHP’ye yönelik olarak sorulan sorularda, seçmenin CHP’nin dilini, olumlu, yapıcı, umut verici bulunmasının, yapılan odak grup çalışmasında vermek istediğimiz mesajların yüzde 85-87 oranlarında karar vereceklere geçtiğinin değerlendirmesi bizi memnun etti” dedi.

Bundan sonraki süreçte de performansın artarak devam etmesi gerektiğinin vurgulandığını belirten Özel, şöyle devam etti:
“Meselenin bir parti meselesi değil bir memleket meselesi olarak ortaya konması, bayrak olarak Türk bayrağını, ortak geleceğimiz için tehlikeleri söyleyen ama negatif bir dil kullanmayan ve eğer ‘hayır’ çıkarsa toplumdaki kutuplaşmanın ortadan kalkacağına yönelik bugüne kadarki CHP’nin dile getirdiği samimi söylemlerin seçmende karşılık bulduğu söylendi. Geriden gelip öne geçmiş durumda, bu değişikliğe ve kutuplaşmaya ‘hayır’ diyenler. Bizi dinleyen seçmende, kararı ‘evet’ olan seçmende, yumuşayan ciddi bir kitleden bahsediliyor.”


Kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ