Genel
05 Şubat 2018 ( 983 görüntülenme )

CHP AÇIKLADI... ZEHİRLENME VAKASI...

CHP: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan CHP'nin 36. Olağan Kurultayı’nda yaşanan zehirlenme olayına ilişkin ”Yaşanan gıda zehirlenmesinin dağıtılan yiyeceklerden mi yoksa satılan ürünlerden mi kaynaklandığı hususu ve sorumlular soruşturma sonucu ortaya çıkacaktır" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 36. Olağan Kurultayı’nın yapıldığı Ankara Spor Salonu’nda, kurultayın ikinci gününde 70 civarında CHP’li zehirlenerek hastanelere kaldırıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Bülent Tezcan “Bu üzücü olayla ilgili sorumlular hakkında Partimiz tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunulmuştur. Sorumluların tespiti ve cezalandırılması için süreci sonuna kadar takip edeceğiz" dedi.

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’ın yazılı açıklaması şöyle:

"BÜYÜK ÜZÜNTÜ"

“Büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşen 36. Olağan Kurultayımızı 3-4 Şubat tarihleri arasında tamamladık. Kurultayımız devam ederken bazı partililerimiz gıda zehirlenmesi şüphesi ile sağlık ekiplerince hastanelere kaldırılmıştır. Bu durum başta Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere hepimizi derinden üzmüştür."

"KONU İNCELENİYOR"

"Yaşanan gıda zehirlenmesinin dağıtılan yiyeceklerden mi yoksa satılan ürünlerden mi kaynaklandığı hususu ve sorumlular soruşturma sonucu ortaya çıkacaktır."

"SUÇ DUYURUSU YAPILDI"

"Bu üzücü olayla ilgili sorumlular hakkında Partimiz tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunulmuştur. Sorumluların tespiti ve cezalandırılması için süreci sonuna kadar takip edeceğiz.”

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ