Genel
10 Ocak 2019 ( 1478 görüntülenme )

25 kuruştan... 6.5 MİLYAR TL KAZANÇ!..

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan ücretli poşet uygulamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

POŞET KAZANCI BAKANLIK BÜTÇESİNDE BİLE FAZLA

Ücretli poşet uygulamasından yıllık yaklaşık 6.5 milyar lira gelir elde edileceğini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Çevre ve şehircilik Bakanlığı’nın bütçesi bile 2.5 milyar lira” dedi.

AKP: 'POŞETİN ÇEVREYE ZARARI VAR, BU YÜZDEN...'

Karaca, plastik poşetlerin 25 kuruşa satılması için hazırlanan kanun tasarısının görüşmelerinde bakan yardımcısı Mehmet Emin Birpınar'ın, "Türkiye'de yılda 45 milyar adet poşet üretiliyor. Bunun çevreye çok ciddi bir zararı var. Biz bu zararı gidermek istiyoruz. Çevre dostu bir yönetim olduğumuz içinde böyle bir adım atıyoruz" dediğini söyledi.

CHP: '15 KURUŞTAN 6.5 MİLYAR TL GELİR'

Plastik poşetlerin 2019 başında 25 kuruşa satılmaya başlandığını söyleyen Karaca, "Bu 25 kuruştan satılan poşetin 15 kuruşu genel bütçeye yani hazineye yani Saray'ın bütçesine aktarılacak. Bakanın verdiği rakamlara göre yıllık yaklaşık olarak 6.5 milyar liralık bir gelir elde edilecek. Ancak ben burada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2019 bütçesi 2.5 milyar dolar. Yani bakanlığın bütçesinin 3 katı oranında bir gelir elde edilecek buradan" diye konuştu.

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ