1348 görüntülenme19 Mart 2019
Akit TV sunucusu cezaevinde yaptığı açıklamada 'Türk kamuoyu Öcalan, Gülen ve Kılıçdaroğlu gibi isimlerin idamını istiyor' dedi. Akit Tv’de yer alan bu açıklamaya CHP’den çok sert tepki geldi.

Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "AKit TV'nin ipini elinde tutana sesleniyorum. Biz köklerinde Kuvayı Milliye olan Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Bizi bu tehditler yıldıramaz" derken Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan da, "Alçak! Bunun hesabını yargı önünde vereceksin. Ahlaksız" dedi.

AKİT TV: ‘KAMUOYU KILIÇDAROĞLU GİBİ BAZI İSİMLERİN İDAMINI BEKLİYOR’

Akit TV’de yer alan bir haberde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için söylenen, “Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor” şeklindeki skandal sözlere CHP’lilerden büyük tepki geldi.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak çirkin sözlere, “Sayın Genel Başkanımıza yönelik idam tehdidi, senaryosu tek bir merkezde yazılmış bir planın parçasıdır. AKit TV 'nin ipini elinde tutana sesleniyorum. Biz köklerinde Kuvayı Milliye olan Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Bizi bu tehditler yıldıramaz” yanıtını verdi.

ÖZKAN: ‘ALÇAK!.. HESABINI YARGI ÖNÜNDE VERECEKSİN’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ise skandal sözlerle ilgili, “Alçak! Bunun hesabını yargı önünde vereceksin. Ahlaksız.” açıklamasını yaptı. Bir başka CHP’li Veli Ağbaba da, “AKİT TV muhabirinin darağacı önünde “Toplum Kemal Kılıçdaroğlu’nun asılmasını bekliyor” cümleleri toplumda kaos çıkarmak hedeflidir. Seçimlere yönelik planlı programlıdır. Bu provokatör ve televizyonu mutlaka hesap vermelidir” ifadelerini kullandı.

ADIGÜZEL: ‘BU TEHDİTLERE PABUÇ BIRAKMAYIZ’

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel ise Akit’in haberine, “Yandaşlar vasıtasıyla Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu idamla korkutabileceğini sananlar, bilsinler ki biz bu tehditlere pabuç bırakmayız! 31 Mart’ta halkımız, sağa sola tehditler savuran Kenan Evren özentilerine gereken cevabı verecek! Korkmuyoruz, korkmayacağız!” tepkisini gösterdi.

ERDOĞAN ‘İDAM CEZASINI KALDIRMAKLA YANLIŞ YAPTIK’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, 19 Mart Salı günü yerel seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Zonguldak’ta halka seslendi.

Yeni Zelanda’da camide yapılan katliamın görüntülerini izleten ve bu görüntüler üzerinden muhalefete yüklenen Erdoğan, idam cezasını kaldırarak hata yaptıklarını söyledi. Erdoğan, “Bir yanlış yaptık, idamı kaldırdık. Eğer parlamento karar verirse ben onaylarım” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ