Genel
04 Aralık 2018 ( 1427 görüntülenme )

Şok beyanat!.. 'AKP'DEN İNANILMAZ REKOR'

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Varank, 250 bin dolar bedelli gayrimenkul alan yabancılara Türk vatandaşlığı verilmesi kararı ile birlikte mülk satışında hedeflerinin 12 milyar dolar olduğunu söyledi.


YABANCILARA SATIŞ %151 ARTTI

Varank, yabancılara 250 bin dolar bedelle mülk almaları durumunda Türk vatandaşlığı almalarının önünü açan düzenlemenin ardından gayrimenkul satışlarının yüzde 151 arttığını belirtti.Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, RE360 Gayrimenkul Konferansı'na katılarak emlak sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

'YABANCILARA SATIŞ GİDEREK ARTACAK

Yabancıya konut satışının artmaya devam etmesinin beklendiğini söyleyen Varank, "250 bin dolar bedelli gayrimenkul alan yabancılara Türk vatandaşı olma imkanı getirilmesiyle yabancıya satış eylül ayında yüzde 151 artışla ilk kez 5 bin sınırını aştı. Yabancıya satışın önümüzdeki yıllarda daha da artmasını bekliyoruz; yabancılara önümüzdeki sene yaklaşık 12 milyar dolarlık mülk satılmasını hedefliyoruz" dedi.

Gayrimenkul talebini düşürmenin aksine hızlandırıcı etkisi olan bir tasarruf modeliyle insanların ev almasını hedeflediklerini anlatan Varank, "Nüfus artışı paralelinde konut ihtiyacı artarak devam ediyor; Türkiye'de yıllık 900 bin birim konut inşa ediliyor, 700 bin birim de satış gerçekleştiriliyor" diye konuştu.

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ