AKP MYK toplantısının ardından AKP Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Diyanet'in 30 Ağustos hutbesinde Atatürk isminin geçmemesi tartışmalarıyla ilgili Çelik, "CHP'nin Diyanet ile hem kurumsal hem ideolojik bir kavgası olduğunu, bu kuruma karşı ideolojik bir hoşnutsuzluğu olduğunu biliyoruz. Atatürk'e saygı konusunda Diyanet İşleri'nin bir sorunu yoktur. Diyanet hassas bir kurumdur, günlük siyasi polemiklerin dışında tutulmalıdır. Diyanet İşleri başkanımız görevinin başındadır" diye konuştu.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik’in konuşmalarından satır başları şöyle;

‘ORTADA BİR ŞEY YOK AMA CHP DİYANET’LE KAVGALI’

“Diyanet İşleri Başkanlığı önemli bir kurumdur. CHP’nin Diyanet ile hem kurumsal hem ideolojik bir kavgası olduğunu, bu kuruma karşı ideolojik bir hoşnutsuzluğu olduğunu biliyoruz.Gazi Mustafa Kemal Atatürk konusunda bir tartışma yoktur. Ülkemizin kurucu önderidir. Osmanlı ile Türkiye Cumhuriyeti’ni kavga ettirmeye gerek yoktur.”

ATATÜRK’E SAYGI KONUSUNDA DİYANET’İN BİR SORUNU YOK’

“Atatürk’e saygı konusunda Diyanet İşleri’nin de bir sorunu yoktur. Diyanet hassas bir kurumdur, günlük siyasi polemiklerin dışında tutulmalıdır. Diyanet İşleri başkanımız görevinin başındadır.”

DİYANET HUTBELERDE ATATÜRK’E YER VERMİYOR Milli bayramlarda ve 10 Kasım’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anmayan Diyanet İşleri Başkanlığı bir ayıba da internet sitesinde imza attı. Atatürk’ün talimatıyla kurulan başkanlık ne bu talimattan, ne de Mustafa Kemal Atatürk’ten resmi internet sitesinde tek bir satır bahsetmedi.

ATATÜRK'ÜN TALİMATIYLA KURULMUŞTU

1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı, 30 Ağustos Cuma Hutbesi'nde Atatürk'ten bahsetmeyerek dikkatleri üzerine çekmişti. Bazı camilerde de Atatürk'ün adını duymayan cemaat, Cuma Namazı'nı terk etmişti. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın son olarak, www.diyanet.gov.tr uzantılı resmi internet adresinde kuruluş ve tarihi gelişim bölümünde başkanlığın kuruluşuna yer verirken, kurucusu Atatürk'ten tek bir satır dahi bahsetmemesi dikkat çekti.

Kaynak:Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ