1511 görüntülenme04 Temmuz 2019
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun PKK'lı Cemil Bayık'ın İsviçre'ye girişine izin verilmesine ilişkin "Kırmızı bültenle arandığını bilmiyorlarmış. İşte terörle mücadeledeki çifte standart ve ikiyüzlülük bu" sözleri akıllara Erdoğan'ı getirdi.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANAN BİRİ  NASIL İSVİÇRE’YE GİDEBİLİYORTürkiye, PKK'lı teröristle sözde 'eylem planı' imzalayan BM Cenevre Ofisi'ne ve ülkeye giriş izni veren İsviçre makamlarına protesto notası verdi.Konuya ilişkin TRT'de katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Daimi Temsilcimiz Feridun Bey, bizzat Genel Sekretere giderek yazılı protestomuzu da iletmiştir. Bu şahısla ilgili kırmızı bülteni önüne koymuştur. Genel Sekreter bunu görünce çok şaşırmış. Çünkü bu şahsın terör listesinde olduğunu ve de kırmızı bültenle arandığını bilmiyorlarmış. İşte terörle mücadeledeki çifte standart ve ikiyüzlülük bu. Kırmızı bültenle aranan kişi nasıl oluyor da İsviçre’ye gidebiliyor?" ifadelerini kullandı.


KIRMIZI BÜLTENLER ARANAN BİR TERÖRİST NASIL TRT’YE ÇIKABİLİYORÇavuşoğlu'nun bu açıklamaları ise geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Osman Öcalan'la ilgili açıklamalarını getirdi.Terörist başı Abdullah Öcalan'ın kardeşi ve İçişleri Bakanlığı'nın terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride yer alan Osman Öcalan'ın TRT ekranlarına çıkarılmasına ilişkin bir soruya cevap veren Erdoğan, "Doğrusu ben Osman Öcalan'ın kırmızı bültenle arandığını bilmiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ