İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il ziyaretlerinin altıncısını Balıkesir'e gerçekleştiriyor Meral Akşener il ziyaretlerini sürdürüyor. Akşener, bugün başlayan Balıkesir programı kapsamında ilk ziyaretini Sındırgı ilçesine gerçekleştirdi.

‘SEÇİM YOK AMA BİZ HALKIMIZIN YANINDAYIZ, BU BİR İLKTİR’
Balıkesir’deki ilk ziyaretine Sındırgı İlçesinden başlayan Akşener, ilk durağı olan Sındırgı ilçesinde kendisini karşılayan kalabalığa bir konuşma yaptı. Akşener, gittiği illerde yaptığı esnaf ziyaretleri için seçim olmadan, siyaset yapmadan, birilerini kötülemeden, kendilerini övmeden yapılan Türk siyasi tarihindeki ilk çalışma olduğunu ifade etti. Akşener, esnafın sorunlarını şöyle anlattı:

‘ESNAF DERTLİ’
“Sadece dertlerinizi dinleyip, duyurmaktır bizim derdimiz. Geliri yüksek denilen illeri gezdim çocukluğumdaki fukaralığı gördüm. Esnaf Türkiye’nin bel kemiğidir. Esnaf en fazla istihdam yaratandır. Gezdiğimiz yerlerde elektrik, doğalgaz paralarından, Stopaj vergilerinden, maliyetin yüksekliğinden, alım gücünün düşmesinden çok şikayet var.”

‘ÇİFTÇİ DERTLİ’
“ Hayvancılar sütün para etmediğini et hayvancılığına dönüldüğü, yemin çok pahalı olduğunu, elektriğin çok pahalı olduğunu söylüyor. Buna karşılık tarımla meşgul olanlar ürünün pahalıya malolduğunu, mazotun, gübrenin, ilacın çok pahalı olduğunu söylüyor. Yapmaya çalıştığımız şey gerçek gündemi, işsiz gencin derdini, tencere kaynatamayan kadının derdini iktidara göstermektir.”

‘YA BU SORUNLARI ÇÖZERLER YA DA BİZ ÇÖZECEĞİZ’
“Türkiye’nin gerçek gündemi budur. Uzunca bir zamandır gözünüzün içine kimse bakmıyor, ceketimi assam seçtiririm modeli olduğu için. Bu gezilerin sonunda buraya gelecekler gözünüzün içine bakacaklar ve sizin derdinizi dinlemek zorunda kalacaklar. Ya çözecekler ya çözecekler onlar çözmüyorsa biz çözeceğiz” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ