CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu akşam (26 Mart 2018) Haber Global'de 'Kılıçdaroğlu ile Özel' programına konuk oldu. Gündem en önemli konulardan biri Tank Palet Askeri Fabrikasının Katar’a satışı oldu. Kılıçdaroğlu hala ihale işlemi açıklanmamış askeri devrine sert tepki gösterdi. 

'FABRİKAYI SATMA, O PARAYI BİZ ÖDERİZ'

Kılıçdaroğlu Erdoğan'a seslenerek 'Sözleşmeyi iptal et, ben 50 milyon doları bulacağım, bulamazsam istifa edeceğim diye. 50 milyon dolar bulunur. Deva bir fabrika, tanklar, paletler, fırtına obüsleri burada üretiliyor. Dünyada hangi ülke askeri fabrikasını başka bir ülkeye peşkeş çekmiştir?” diyerek fabrikayı geri alması için çağrı yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının satır başları şöyle

‘DEVLETİN İSTİHBARATI HAVUZ MEDYASINA SERVİS Mİ YAPIYOR’

“23 yıl bürokraside çalıştım. Partinin istihbaratı ayrı. Siyasi iktidarlar gelir geçer, devlet bakidir. Bürokrat siyasi otoritenin verdiği çerçeve içerisinde görevini yapar. Anayasaya aykırı talimatlar ve emirler uygulanmaz. Devletin istihbarat örgütü partinin istihbarat örgütüne dönmüşse af kanunlarına göre belgelerin tamamın imha edilmesi gerekirken darbelerin fişlemelerinden medet umarak bunu yapıyorlar. Devletin istihbaratı havuz medyasına servis yapıyorsa...”

‘BU MEDYA ASKERİ FABRİKANIN SATIŞI NEDEN DİLE GETİRMİYOR, ERDOĞAN NEDEN SATTI’

“ Devletine bağlı memurları tenzih ediyorum. Bizim arşivimizde yok böyle bir şey. Bu arşivi tutmak başlı başına suç. Havuz medyası arşivini açıkladın. MİT de açıklama yapsın. Bu rezaletler, ahlaksızlıklar, yasa dışı uygulamalar nereden çıkıyor? Parlamento, devlet size ne zaman bu yetkiyi verdi? Karalamayı yapanlara sormak isteriz. Erdoğan Tank Palet Fabrikasını neden Katar ordusuna sattı?”

‘KOSKOCA TÜRKİYE 50 MİLYON DOLARA MUHTAÇ OLDU DA BU YÜZDEN Mİ SATILDI’

“Erdoğan, 50 milyon dolara ihtiyacımız vardı, o nedenle Katar'a verdik dedi. Kamu imkanlarıyla gerçekleştirmeye kalktıklarında 50 milyon dolar gerektiğini, ülke olarak bu teknolojiye geçmeleri gerektiği için acilen bu kararı aldıklarını söyledi. 50 milyon dolar İstanbul'da bir villa. Fabrikanın değeri 20 milyon dolar. 9-10 dedim 11 uçağı varmış. Birini satsa bunu yapabilirdi“


'HANGİ ÜLKE KENDİ STRATEJİK FABRİKASINI BAŞKA BİR ÜLKEYE PEŞKEŞ ÇEKER’

“Daha acı olanı ise üretilecek tankı bize satacaklar. Fabrika zaten bizim, zaten biz yapıyoruz. İşçiler dilekçe yazıyor, biz devletin sırlarının verilmesine ortak olmak istemiyoruz bizi başka fabrikalara veriyoruz diye. Bir teklif yaptım. Sözleşmeyi iptal et, ben 50 milyon doları bulacağım, bulamazsam istifa edeceğim diye. 50 milyon dolar bulunur. Deva bir fabrika, tanklar, paletler, fırtına obüsleri burada üretiliyor. Dünyada hangi ülke askeri fabrikasını başka bir ülkeye peşkeş çekmiştir?”

‘BU NASIL MİLLİYETÇİLİK BU NASIL VATANSEVERLİK’

“Bahçeli'nin bu gerçekler ortada dururken çıkıp bir şey dememesi daha acı. Ben mi milliyetçiyim o mu milliyetçi? Ben mi ülkücüyüm o mu ülkücü? Erdoğan'ın vatansever olduğuna da inanmıyorum” diyerek askeri fabrikanın özelleştirilmesine sert tepki gösterdi.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ