9553 görüntülenme30 Mayıs 2020
Özlem Gürses, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Haber Global'de katıldığı programda konuşmasının kesilip ekrana AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının verilmesi sonrası canlı yayını terk ettiği anları anlattı.

‘İNCE KONUŞMAYA BAŞLAR BAŞLAMAZ ERDOĞAN ARADA’
Özlem Gürses, "Ben zaten geç gidebildim. Ben gittiğimde yayın başlamıştı ve anlaşılan yayının başında zaten bir sevimsizlik olmuş. Yayın başlamış. Yayın başlar başlamaz kesmek zorunda kalmışlar. Senem kesmek zorunda kalmış ve Okçular Vakfı'ndaki konuşmasını canlı vermişler Tayyip Erdoğan'ın. Kısa kesmişler döndüklerinde Muharrem İnce çok büyük bir tepki göstermiş canlı yayında. " ifadesiyle yayının başladığı esnada yaşananları aktardı. Özlem Gürses, konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘DURUM İÇLER ACISI’
“Çok acıklı bir durum. Türkiye'de medyanın hali içler acısı bir durumda aslına bakarsan bana sorarsan Türkiye'nin hali de içler acısını durumda. O da onun yansıması. Yayın bitti Senem kalakaldı stüdyoda. Bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Sosyal medyada hakarete uğruyor. İndik aşağıya herkes birbirine bakakaldı. Tuba Atav Ankara'dan gelmiş bu yayın için. O da çok üzüldü.”

SÜREKLİ BASKI

Özlem Gürses, medyaya yapılan baskıyı Haber Global ekranlarında yaşananları da örnek göstererek, "Telefon gelmiş. Israrla kanallara telefon açılıyor. Bunu daha önce de yaşamıştık eskiden ana akım adı verilen CNN'e şuraya buraya telefonlar geliyordu. Anlaşılan şimdi bütün kanallara bu telefon. Niye vermiyorsunuz? Bütün kanallar veriyor. Siz niye vermiyorsunuz? Okçuluk Vakfı'nı niye vermediniz? Onu niye vermediniz? Niye yayından çıkıyorsunuz? Sürekli olarak bu baskılar yapılıyor." sözleriyle anlattı.

Kaynak: Ajanslar/ Gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ