7625 görüntülenme22 Haziran 2020
Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında ortalık bir anda karıştı. Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek Bilim programında, Korona virüs salgınında vaka sayılarının yeniden artması ve Türkiye'nin Korona virüsle mücadelesi tartışıldı.

‘CAN KAYBI YAŞANABİLİR, BU HESABI KİM VERECEK’
Programa konuk olan Dr. Serdar Savaş, önümüzdeki hafta sonu yapılacak YKS'nin ertelenmesi gerektiğini belirterek "Bakanlığın açıkladığı verilere göre, bu sınavın neticesinde meydana gelecek bulaşmalar neticesinde 600 kişi hayatını kaybedecek. Peki bunun hesabını kim verecek?" diye sordu.

‘ALTAYLI ‘SİYASİ ELEŞTİRİ YAPMAYIN’
Programın moderatörü Fatih Altaylı ise Dr. Serdar Savaş'ın bu sözleri üzerine "Hocam bu bir bilim programı ve biz siyasi eleştiri yapmıyoruz, bilim konuşuyoruz. Bunu siyaset programında konuşabiliriz. Sizi Halk TV'de izliyorum" diye yanıt verdi.

‘MİLLETİN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA YALAN SÖYLÜYORLAR’
Dr. Savaş ise YKS'nin neden ertelenmesi gerektiğini anlattı ve yaşanan vaka artışlarında toplumu suçlayan yaklaşımların yanlış olduğunun altını çizdi. Ardından Altaylı'nın gösterdiği bir korona virüs tablosuna tepki gösteren Dr. Savaş, diğer konuklara 'geri zekâlı', 'fasulyeden konuşuyorsunuz' diyerek tepki gösterdi. Fatih Altaylı ve Prof. Mustafa Necmi İlhan'ın tepkileri sonrası Savaş, programı terk etmek istedi. "Milletin gözüne bakarak yalan söyleyen geri zekâlılar" diyerek mikrofonunu çıkaran Savaş, Fatih Altaylı'nın "Serdar Hocam şov yapmayın rica ediyorum" uyarısı üzerine oturarak mikrofonunu tekrar taktı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ