Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2413 görüntülenme )

Canlı Bombanın Kimliği Tespit Edildi!

Ankara saldırısı...

İçişleri Bakanlığı: Ankara saldırısını yapan kişinini 1992 doğumlu Seher Çağla Demir olduğu tespit edildi.  Demir, 2013 yılından itibaren PKK içinde yer aldı, YPG içinde eğitim aldı.

Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

13 Mart 2016 günü Ankara Atatürk Bulvarı üzerinde hareket halindeki bomba yüklü bir araçla otobüs durağında bekleyen vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen hain terör saldırısının aydınlatılmasıyla ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde;

Menfur saldırıyı yapan kişinin, 1992 doğumlu Kars/Kağızman nüfusuna kayıtlı Seher Çağla Demir olduğu, şahsın 2013 tarihinden itibaren bölücü terör örgütü PKK içinde yer aldığı, daha sonra Suriye’ye geçtiği ve YPG terör örgütü içerisinde terör eğitimi aldığı tespit edilmiştir.
Konuyla ilgili soruşturma bütün yönleriyle devam etmektedir. Bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen bu menfur saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terörle mücadele konusunda yürütülen çalışmalar aynı kararlılıkla devam edecektir.(ajanslar)
 
 
    

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu'ndan VEKİLLERE KRİTİK UYARI!.. Ve Özel Harekat O Türküyle Yola Çıktı! FLAŞ!.. 41 İL'DE VALİLER DEĞİŞTİ!.. İŞTE O İLLER... Şok Saldırı: 50 Şehit ABD Durmuyor!.. Suriye'de Tehlikeli Gelişme... Flaş!..Son Anket Sonuçları Açıklandı! Türk Milleti'nin Büyük Gururu Koray Aydın'dan CAN ALICI UYARI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Gürsel Tekin: İşleme koymuyorum