Genel
16 Ekim 2018 ( 6841 görüntülenme )

'ÇANKAYA KÖŞKÜ İÇİN CAN SIKICI İDDİA'

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturulan Politika Kurulları üyelerinin Çankaya Köşkü'nün kullanacağı iddia edildi.


ERDOĞAN'IN SEÇTİĞİ 76 İSİM

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturulan politika kurulları, atanan isimler ve maaşlarıyla dikkat çekmişti. 9 Politika Kurulu’ndaki toplam 76 ismin 24 Haziran seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı’na devredilen Çankaya Köşkü’nde çalışacağı belirtildi. 

ÇANKAYA KÖŞKÜ KURULUN EMRİNDE

Cumhuriyet’ten Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk döneminde yaptırılan ve ondan sonraki cumhurbaşkanlarınca kullanılan tarihi Çankaya Köşkü, yeni sistemde oluşturulan kurullarda görevli Mehmet Ali Yalçındağ, Yiğit Bulut, Adnan Tanrıverdi, Burhan Kuzu, Mustafa Akış, Hülya Koçyiğit, Orhan Gencebay gibi isimler tarafından kullanılacak.

ÖNERİ HAZIRLAYACAKLAR

Kurullar Erdoğan’ın alacağı kararlara ve oluşturacağı politikalar öneriler geliştirmekle görevlendirildi. Kurullara ayrıca Cumhurbaşkanı’na bağlı olarak çalışan 16 bakanlığın uygulamalarını izlemek ve Cumhurbaşkanı’na bununla ilgili rapor sunmak görevi de verildi. 

Birçoğunu zaten Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlarının oluşturduğu kurul üyeleri Çankaya Köşkü’nde görev yapacak. Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantılar hariç çalışmalarını Çankaya Köşkü’nde yürütecek. 

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ