Kültür Sanat
13 Haziran 2018 ( 4158 görüntülenme )

Can sıkıcı iddia!.. ORHAN GENCEBAY YALAN SÖYLEMİŞ!..

Orhan Gencebay'ın Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Yönetim Kurulu üyesiyken 'huzur hakkı'yla ilgili "Hiçbir zaman istemedik. Huzur hakkı almak için buraya gelenlerden ne köy olur ne de kasaba" açıklamasına cevap geldi.

Yapılan açıklamada : "MESAM Eski Başkanı Orhan Gencebay’ın, 2016 ve 2017 yılları içinde toplam 114 toplantıya katıldığı, bu toplantılar nedeniyle imzalı makbuz karşılığında kendisine toplam 78 bin 62 TL huzur hakkı ödemesi yapıldığı açıkça tespit edilmektedir." Denildi.

HUZUR HAKKINA KAÇ PARA

MESAM’da görevden alındıktan sonra, üyelerin oylarıyla görevlerine geri dönen ve yönetim kuruluna tekrardan seçilen Arif Sağ, Orhan Gencebay’ın MESAM’daki görevi süresince ‘huzur hakkı’ almadığına dair açıklamasına cevap verdi. 


Kamuoyuna yansıyan makbuzların sahte olmadığını ifade eden Sağ, MESAM kayıtlarındaki belgelere baktıklarını ve Gencebay’ın MESAM’dan kaç para aldığını saptadıklarını açıkladı.

“MESAM Tüzüğü gereği üst kurullarda görev yapan üyelere, toplantı sonunda düzenlenecek tutanak esas alınarak mutlaka makbuz karşılığında huzur hakkı ödemesi yapılmaktadır” diyen Sağ, şu açıklamayı yaptı:

’78 BİN TL ÖDEME YAPILDI’

“Kurum kayıtlarımıza göre; MESAM eski Başkanı Orhan Gencebay'ın, 2016 ve 2017 yılları içinde toplam 114 toplantıya katıldığı, bu toplantılar nedeniyle imzalı makbuz karşılığında kendisine toplam 78 bin 62 TL huzur hakkı ödemesi yapıldığı açıkça tespit edilmektedir.”

HAYSİYET KURULUNA SEVK

Sağ, kayyum tartışmalarından önce Haysiyet Kurulu’na sevk edilen Suat Suna ile ilgili de bir açıklama yaptı. 

Suna’nın kurula sevkine tepki gösteren Orhan Gencebay ve Ahmet Selçuk İlkan'ın da konuyla ilgili kabul yönünde imza verdiğini kaydeden Sağ, “Oy çokluğu ile alınan bir yönetim kurulu kararı ile Haysiyet Kuruluna sevk edilmiştir. Kurumumuzun şeffaflık ilkesine gösterdiği hassasiyet gereği, belgelere dayanan doğru bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması gerektiği inancı ile bilgilerinize sunulur” dedi.

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ