Reklamlar
Anasayfa » Haber
09 Ocak 2017 ( 43218 görüntülenme )

Can Ataklı'dan BAHÇELİ için ÇARPICI İDDİA!

Korkusuz yazarı Can Ataklı, yeni Anayasa teklifinin kabul edilmesi halinde Bahçeli'nin Başkan yardımcısı olacağını ve MHP'li 5 ismin de bakan olacağını yazdı.

Korkusuz Gazetesi yazarı Can Ataklı, bugünkü köşe yazısına yeni Anayasa teklifiyle ilgili çok çarpıcı iddialarda bulundu.


Başkanlık sistemine geçilmesi halinde Bahçeli'nin başkan yardımcısı olacağını savunan Ataklı, 5 MHP'li vekilin de bakan olacağını iddia etti.

İşte Ataklı'nın yazısından bazı bölümler:Anayasa oylamalarında MHP olumlu oy kullanır ve AKP'den fire olmazsa yeni dönem başlamış olacak. Bu dönemin en önemli özelliklerinden biri Tayyip Erdoğan'ı başkan yapmak için çırpınan MHP'nin de tarihe karışması olacaktır. 

Başkanlık sisteminin uygulanmasıyla birlikte MHP gibi zaten sınırda olan bir partinin bundan sonra Meclis'e girmesi çok küçük bir olasılıktır.Tabii MHP'nin parlamentoda temsil edilmemesi bu parti açısından çok da önemsenmeyebilir.

Başkent dedikodularına göre 2019'da yapılacak seçimlerden sonra Bahçeli'nin başkan yardımcısı beş MHP'li ismin de bakan olacakları konuşuluyor.MHP siyasi olarak temsil edilme yerine devlette yer alma konusunda anlaşmış olabilir. Ama bunun da geçici olacağını söylemek yanlış olmaz. Gücü eline alan Erdoğan ilk fırsatta MHP'li isimlerden kurtulmanın yollarını bulacaktır.

Kaynak:yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu'ndan gündemi sarsacak ifadeler... Ahmet Hakan'dan Niran Ünsal'a Açık Mektup ŞOK! MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK! Erken Teşhis Bu Kanser Türlerinde Hayat Kurtarıyor! ASYA KATILIM BANKASI'NA ŞOK!.. FABRİKA SATIŞTA!.. Osman Gökçek Adaylığını Açıkladı! DÜNYA BU FOTOĞRAFI KONUŞUYOR! ŞOK!.. IRAK'TA İKİNCİ BOMBA!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
TÜRKİYE ERDOĞAN'IN SÖZLERİNİ KONUŞUYOR...