Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, hükümetin Suriyeliler yönelik vatandaşlık hakkı tanımasını eleştirdi. Lütfü Savaş, Reyhanlı, Yayladağı, Altınözü ilçelerinde mültecilere verilen vatandaşlık hakkı ile bir Suriyelinin başkan adayı olması durumunda seçimi kazanabileceğini söyledi.

SURİYELİ NÜFUSU DAHA FAZLA

Suriyelilere seçim hesabıyla vatandaşlık verildiğini savunan Savaş, "Hatay'ın geleceği hesaba katılmıyor" dedi.Reyhanlı, Yayladağı, Altınözü ilçelerinde Suriyeli nüfusunun yoğunluğuna dikkat çeken Lütfü Savaş, "Bir Suriyeli çıkıp ben başkan adayıyım dese şuan kazanabilecek durumda" dedi.

Savaş, Suriyeli nüfusun 10 sene sonra Hatay'ı kazanabilecek durumda olacağına dikkat çekti. ‘REYHANLI YAYLADĞI VE ALTINÖZÜNDE SIĞINMACI NÜFUSU DAHA FAZLA’

Twitter hesabından açıklamada bulunan Savaş, "Reyhanlı, Yayladağı, Altınözü ilçelerimizde bir Suriyeli çıkıp ben başkan adayıyım dese şuan kazanabilecek durumda. 5 sene sonra Kırıkhan'ı kazanabilecek durumda olacak. 10 sene sonra Hatay'ı kazanabilecek durumda olabilecek" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ