27238 görüntülenme13 Temmuz 2020
Erdoğan, Said Nursi'nin, 'Ayasofya'nın açılmasını ben göremeyeceğim. Kabrimden seyredeceğim. Hüsnü görecek' dediği iddia edilen talebesini aradı. Erdoğan 'Cuma namazını sizin kıldırmanızı istiyoruz' sözlerine 'O kadar da değil' yanıtını verdi.

SAİD-İ NURSİ’NİN TALEBESİYLE MUHABBET
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Said Nursi'nin, 'Ayasofya'nın açılmasını ben göremeyeceğim. Kabrimden seyredeceğim. Hüsnü görecek' dediği iddia edilen talebesi Hüsnü Bayramoğlu'nu aradı. Bayramoğlu'nun 'Cuma namazını sizin kıldırmanızı istiyoruz' sözlerine Erdoğan gülümseyerek, 'O kadar da değil' yanıtını verdi.

AYASOFYA CAMİ
Danıştay, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmiş, Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya'nın ibadete açılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararını imzalamıştı(gerçekgundem).

MUHABBBET DERİN
Haber işte böyle…
Ayasofya Cami olarak 24 Temmuz’da açılacak ve ilk toplu namaz kıldırılacak. Tabi namazı kıldıracak İmam lazım. Saidi Nursi’nin talebesi Hüsnü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teklif ediyor. ‘Gel imam ol’ diyor Ama Erdoğan ‘o kadar da değil’ diyerek kabul etmiyor,r ardından gülüşmeler. Bu muhabbete tanık olunca insan Ayasofya’nın Cami olarak açılışıyla Saidi Nursi’nin ne ilgisi var diye düşünmeden edemiyor. Çünkü Gülen Cemaati kurulurken de Saidi Nursi üzerinden bu gidilerek cemaat kurulmuştu. Sonra Hizmet Hareketi oldu, ardından F Tipi oldu, derken şimdi FETÖ. Ama ilginç olanı şu FETÖ elebaşı Gülen hakkında verilmiş bir mahkumiyet kararı yok, Gülen çetebaşı olduğu örgüt hakkında da açılmış bir çatı/örgüt davası yok. Örgütü kuran abiler ablalar kayıp, imamlar kayıp hele kripto hücre yönetici kadrolar hepten kayıp.

FETÖ AYNI TARİKATTAN
Bugün adı BOP olan ve bugün Türkiye’ye karşı konumlanmış küresel siyasi projenin şu anda iki ayağı var; silahlı olanı PKK, siyasi olanı Molla Mustafa Barzani ve oğlu Mesud. Tarikat, Molla üzerinden Hakkari Şemdinli’den Seyit Taha’ya, Seyit Taha üzerinden bir kol Bitlis’te Arvasi tekkesine, diğer bir kol ise İstanbul’da Gümüşhanevi şimdiki İskenderpaşa ve İsmailağa tekkelerine ulaşıyor. Fetullah Gülen’in tarikat silsilesi de Arvasi tekkesine açılıyor. Türkiye’yi hedef almış BOP projesinin dönüm noktası olan 91 Körfez Savaşının Türkiye mimarı Özal’ın da Gümüşhanevi’yle yolları kesişiyor. 2003 Körfez savaşının mimarı Erdoğan’ın da yolu İsmailağa tekkesiyle kesişiyor. Yani nereden baksanız karşımıza yine Halidi Nakşibendi Tarikatı çıkıyor.

CÜBBELİ ÇOK KIZACAK
Tarikatın medya yüzü, herkesin bildiği Cübbeli Ahmet namıyla maruf Ahmet Ünlü. Ayasofya’da ilk namazı kıldıran imam olmayı çok istemiştir sanırım ama anlaşılan ona düşmeyecek gibi görünüyor. Tarikatın küresel siyaset ve projelerle ne alakası var derseniz, mevzu derin.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ