Politika
01 Ocak 2018 ( 6602 görüntülenme )

BÜYÜK PROVOKASYON!.. ABD/İSRAİL'DEN PEŞ PEŞE ÇAĞRILAR!..

İSRAİL: İRANLI GÖSTERİCİLER KAZANMALI

ABD: İRAN’DA DEĞİŞİM ZAMANI


İran'ın iç meselelerine müdahale etmediklerini belirten İsrail Ulaştırma ve İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, İranlı göstericilerin özgürlük ve demokrasi mücadelesini kazanmasını umduğunu söyledi.

Bir İsrail radyosuna demeç veren Katz, "İran'ın iç meselelerine karışmıyoruz ancak İran halkının özgürlük ve demokrasi mücadelesini kazanmasını gönülden temenni ediyorum" dedi.

'İSRAİL VE BÖLGE GENELİNE YÖNELİK TEHDİTLER ORTADAN KALKAR'

Bakan, İran halkının özgürlük ve demokrasi mücadelesini kazanması halinde İsrail ve bölge geneline yönelik tüm tehditlerin ortadan kalkacağını savundu.

ABD: 'İRAN HALKI YEMEĞE VE ÖZGÜRLÜĞE AÇ'

ABD Başkanı Donald Trump'tan hükümet karşıtı eylemlerin sürdüğü İran hakkında yeni bir açıklama geldi. Trump, Twitter mesajında "İran halkı yemek ve özgürlük için aç. İnsan haklarının yanı sıra İranlıların zenginliği de yağmalandı. Değişim zamanı!" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump Twitter'dan bugün yayınladığı mesajında günlerdir hükümet karşıtı eylemlerin yaşandığı İran'da 'değişim zamanının geldiğini' söyledi.

ABD: İRAN BAŞARISIZ

Trump " İran, Obama yönetimiyle yaptığı berbat anlaşmaya rağmen her alanda başarısız oluyor. Büyük İran halkı yıllardır baskı altındaydı. Yemek ve özgürlük için açlar. İnsan haklarının yanı sıra İranlılar'ın zenginliği de yağmalandı. Değişim zamanı!" ifadelerini kullandı.

İran'da geçen perşembeden beri yapılan hükümet karşıtı eylemlerde 10'dan fazla kişi öldü, çoğu Tahran'da yüzlerce kişi gözaltına alındı.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ