4389 görüntülenme 07 Kasım 2020
Bursa’da Kovid-19 önlemine uymadan yemekte bir araya gelen 20 kişiye 63 bin lira para cezası kesildi. İnegöl ilçesinde polis ekipleri cadde ve meydanlardaki işletmelerde sosyal mesafe ve maske kuralına uyulup uyulmadığını denetledi.

’20 KİŞİYE 63 BİN LİRA CEZA
Polis, Ertuğrul Gazi Mahallesi’ndeki bir işyerinde toplu yemek organize edildiğini belirledi. İşletme sahibinin de aralarında bulunduğu 20 kişiye, sosyal mesafe kuralına uymadıkları gerekçesiyle 63 bin TL cezası uygulandı.

BAKAN KOCA’YA KİM CEZA KESECEK
Öte yanda artan corona vakalarıyla birlikte vatandaşları sürekli kurallara uymaya davet eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da yaptığı hastane ziyareti esnasında 9 kişiyle asansöre bindi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülere tepki yağdı.

TEPKİ VAR
Artan corona virüsü vakalarının ardından sosyal medya hesabından sık sık fiziksel mesafenin olmadığı fotoğrafları paylaşan ve vatandaşları kurallara uymaya çağıran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tartışma yaratacak bir görüntüye imza attı. Bakan Koca, dün Esenyurt Necmi Kadıoğlu Hastanesi’ni ziyareti esnasında asansöre yanındaki kalabalık grupla birlikte bindi. Sosyal mesafenin kalmadığı asansöre binme görüntüleri sosyal medyada paylaşılan Bakan Koca, eleştirilerin hedefi oldu.

'HASTALIK YAYILIYOR' DİYE UYARMIŞTI
Dün İstanbul Beyoğlu’nda çekilen ve insan kalabalığını gösteren iki kareyi paylaşan Koca, ‘hastalık yayılıyor’ uyarısında bulunmuştu. Bakan Koca akşam saatlerinde ise 6 Kasım’a ait corona verilerini açıklarken yine sosyal mesafe ve maske kuralını hatırlatmış paylaşımında şu ifadelere yer vermişti:

'MESAFEYİ KORUYUN'

“Bugün tespit edilen 2.436 hastamız var. Ağır hasta sayımız artıyor. Sağlık hizmetinde bir güçlük yaşamamak için sağlık çalışanlarımıza dinlenecek zaman tanımalıyız. Bu ancak tedbirlere birlikte uymakla mümkün. Maske takın. Mesafenizi koruyun”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ