Genel
18 Nisan 2019 ( 10398 görüntülenme )

Arınç: 'SEÇİMDEN ÖNCE SÖYLEMİŞTİM, KAYBEDECEK'

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Hitit Üniversitesinde bir öğrenci kulübü tarafından düzenlenen söyleşiye katıldı. 

Arınç, burada 31 Mart yerel seçimleri sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamasında "Tatlı dil ve yumuşak huyla konuşanlar, yola çıkanlar kazanacak. Sertlik, tehdit, hiddetle yola çıkanlar kaybedecek demiştim" dedi. Arınç, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili burada yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

'TATLI DİL VE İYİ HUY ÖNEMLİ'

"Seçimlerden önce Hoca Ahmet Yesevi’nin hayatını anlatan bir konferansa katılmıştım. Ahmet Yesevi hazretlerine sormuşlar. Şeriat nedir diye. Önce Allah’a güçlü bir iman demiş. Ona şirk koşmamak demiş sonra ve 10 madde sıralamış. Ama 6. maddesi önemli. 'Şeriat tatlı dilli olmak. Güzel huylu olmak' demiş. Tatlı dil ve güzel huy çok önemli."

Seçimlerden bir gün önce kendisine, "seçim sonuçlarını nasıl görüyorsunuz?" diye sorduklarını anlatan Arınç, şöyle devam etti:

'TEHDİTLE YOLA ÇIKANLAR KAYBEDECEK DEMİŞTİM'!

"Onlara Hoca Ahmet Yesevi’nin sözlerini hatırlattım. Tatlı dil ve yumuşak huyla konuşanlar, yola çıkanlar kazanacak. Sertlik, tehdit, hiddetle yola çıkanlar kaybedecek, dedim. Bu ne demek dediler. Arif olan anlar dedim. Bilmiyorum doğru mu söyledim. Ahmet Yesevi’nin dediği doğru da, benim yorumum doğru mu bilemiyorum." diyerek seçim sürecinde yapılan sert açıklamaların yanlış olduğunu söyledi.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ