Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2365 görüntülenme )

Buldan Öcalan Posteri İçin Polise Fırça Attı

HDP'li Pervin Buldan, Öcalan ve kadın militanların yer aldığı postere müdahale eden polise tepki gösterdi.
 HDP Grup Başkanvekili ve Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın posteri yüzünden polisle tartıştı. Pervin Buldan, "Ben Öcalan'la görüşüyorum, siz pankartın açılmasına izin vermiyorsun" dedi.

Zübeyde Hanım Bulvarı’nda Özgür Kadınlar Kongresi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mitingine katılan Pervin Buldan, konuşmak için sahneye çıkmak isterken polisle arasında pankart gerginliği oldu. Üzerinde Abdullah Öcalan ile şimdiye kadar ölen kadın militanların fotoğraflarının bulunduğu pankartı almak isteyen polis ile partililer arasında gerginlik yaşandı. Buna müdahale eden Pervin Buldan, "Bu pankart yasak değildir. Ben Öcalan’la görüşüyorum. Sen pankartın açılmasına izin vermiyorsun" diyerek pankartı geri aldı.

Pervin Buldan, Abdullah Öcalan ile 3 gün önce görüştüklerini ve verdiği mesajda, "Bu gün müzakere sürecinde kadınlar masada oturuyorsa en büyük gelişme, en büyk özgürlük aslında budur" diye konuştuğunu söyledi.

DHA


Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İran'dan SUUDLARA SERT YANIT!.. ABD Donanmasından İran Gemisine UYARI! Eski İçişleri Bakanı'ndan KRİTİK UYARI! BM'den YAPTIRIM KARARI ÇIKTI... ŞOK!.. ABD'den TÜRKİYE'YE AĞIR KINAMA!.. Flaş!.. ABD'ye UYARI! Instagram'da ÇARPICI ÖZELLİK!.. Irak Başbakanı'ndan Flaş Açıklama!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
SURİYE'DEN BM'YE ÇARPICI BAŞVURU: SAVAŞ SUÇU!..