1111 görüntülenme29 Ağustos 2017
95 yıl önce olduğu gibi atalarının izinde ‘Zafere’ yürüdüler

Büyük Taarruz ve Zafer Haftasının 95. yıl dönümü kutlama törenleri kapsamında her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen “Kocatepe’ye Zafer Yürüyüşü” bu senede coşku içerisinde yapıldı. Etkinliğe bu yıl tiyatro oyuncularının yaptığı Büyük Taarruz’u canlandırması damgasını vurdu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki protokol üyeleri tarafından yürüyüş tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Çakırözü köyünden başlatıldı. 

Yürüyüşte geçmişte olduğu gibi Türk askerinin giydiği kıyafetler ile temsili bir tören mangası oluşturuldu. Yürüyüş Bakan Eroğlu ve beraberindeki protokol üyelerinin katılımcıları Çakırözü köyünden uğurlaması ile başladı. 

Askeri bando ile uğurlanan katılımcılar ellerinde meşaleler ile Zafer Yolu’ndan yaklaşık 17 kilometre yürüyerek Kocatepe’ye ulaşacak. Yürüyüşte gençlerin çoğunlukta oldukları gözlenirken ayrıca Türkiye’nin bir çok bölgesinden gelen sivil toplum kuruluşları üyelerinin sayısının da oldukça fazla olduğu gözlendi.
afyon-3
Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ