Genel
01 Eylül 2019 ( 1522 görüntülenme )

Tepki Sert: KARA KIŞ Geliyor!..

Doğalgaza yapılan son zamla birlikte vatandaşı kara kış bekliyor. Son bir ayda doğalgaza yapılan yüzde 30’luk zamla birlikte 100 liralık fatura 132,1 liraya yükseldi.


PEŞ PEŞE ZAM

Seçimlerin hemen ardından başlayan zam yağmuru, dün gece yarısı doğalgazla devam etti. 1 Ağustos'ta doğalgaza yapılan yüzde 14.97 zammın ardından, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) 1 Eylül'den geçerli olmak üzere dün gece yarısı yüzde 14.90'lık yeni zam daha yaptığını duyurdu.

100 LİRALIK FATURA 132 LİRA OLACAK

Yapılan bu zamlarla birlikte vatandaşın örneğin 100 TL ödediği bir doğalgaz faturası, 132.1 TL'ye çıkacak.. Geçen yıl kış aylarında ortalama 300 TL doğalgaz faturası ödeyen vatandaş, bu yıl başka zam gelmezse en az 396 TL fatura ödemek durumunda kalacak. Akaryakıttan sigaraya, elektrikten toplu taşımaya peş peşe yapılan zamlar, devam eden ekonomik sıkıntılar nedeniyle zaten zorlanan vatandaşın belini iyice bükecek.

ULAŞIM ÜCRETLERİNE ZAM

1 Ağustos'ta sanayi bölgeleri için de yüzde 13.73 oranında zam yapılmıştı. Bununla beraber okul servisi, taksi ve minibüs ile birlikte bazı arabalı vapur ücretleri geçen günlerde çeşitli oranlarda artırılmıştı. Elektriğe de en son temmuzda yüzde 14.98 zam yapılmıştı. 

TÜM DÜNYADA FİYATLAR DÜŞERKEN…

CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, zamlara sert tepki gösterdi.Tüm dünyada ve uluslararası piyasalarda doğalgaz fiyatlarının düştüğünü hatırlatan Öztrak, şöyle konuştu;

“TÜRKİYE'Yİ YÖNETEMİYORLAR'

"Zamları yapıyorsun, vergileri artırıyorsun, götürüyorsun parayı da yandaşa kaptırıyorsun. Yok yap işlet devretler, yok kamu özel işbirliği… Kendi çıkardığınız krizin, ekonomik sıkıntıların yükünü vatandaşa, esnafa, üreticiye yüklüyorsun. Dengelendik, uçuyoruz diyorlar ya, evet kendi uçan saraylarında uçuyorlar. Bu, ülkeyi idare etmek falan değil, bu savrulmak. Yönetemiyorlar, vatandaşın sesine kulakları tıkandı diyoruz. Dolayısıyla bu iktidar Türkiye'yi yönetemiyor” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ