27631 görüntülenme07 Şubat 2020
AKP'li bazı milletvekilleri Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulundu. Başbuğ hakkında 'kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret' suçundan, CHP eski Milletvekili Dursun Çiçek hakkında ise 'iftira' suçundan kamu davası açılması talep edildi. 

Bozdağ daha önce FETÖ elebaşı için Gülen için ‘Fetullah Gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. Seversiniz, sevmezsiniz ama değerli bir insandır, bilge bir insandır’ demişti.

BOZDAĞ ELİTAŞ AYDIN SIRADA

AKP milletvekilleri Mustafa Elitaş, Bekir Bozdağ ve Ahmet Aydın ile 3 eski milletvekili, asker kişilerin sivil mahkemelerde yargılanmasını sağlayan önergeyle ilgili iddiaları nedeniyle Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ ve CHP eski milletvekili Dursun Çiçek hakkında suç duyurusunda bulundu.

BOZDAĞ GÜLEN İÇİN ‘BİLGE İNSANDIR’ DEMİŞTİ

Adalet Bakanı Bekir Bakan Bozdağ, OHAL süresinin uzatan Başbakanlık tezkeresinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulunda konuşurken kendisine 2011 yaptığı konuşma hatırlatıldı. Bozdağ bu konuşmasında ”Fetullah Gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. Seversiniz, sevmezsiniz ama değerli bir insandır, bilge bir insandır. Bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmet yapıyor. Her şeyi de açık, devletin denetimi, gözetimi altında açık, her şeyi gözünün önünde olan” demişti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ