Politika
17 Mayıs 2018 ( 8354 görüntülenme )

'BOZDAĞ VE KALIN'DAN PEŞ PEŞE AÇIKLAMA'

Halk Bank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de aldığı 32 ay hapis cezasıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklamalarda bulundu.

KALIN: ‘BU DAVA SİYASİ’


İbrahim Kalın yaptığı açıklamada, davanın hukuki değil siyasi bir dava olduğunu söyledi.

BOZDAĞ: ‘BU BİR KUMPAS’

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

‘ORTADA SUÇ YOK SUÇLU YOK’

"Kurgu bir yargılama sonunda (16 Mayıs 2018'de) ABD New York Güney Mahkemesi, Halk Bank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla hakkında 32 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, hukuku çiğnedi; adil yargılama yapmadı; önceden belirlenmiş kararı ilan için sadece zorunlu usulü tamamladı. Zira; ortada işlenmiş bir suç yok, suç işlemiş bir kişi yok, hukuka uygun delil hiç yok, adil bir yargılama yok, bağımsız bir mahkeme yok, tarafsız bir hakim ve savcı yok.”

‘CIA-FETÖ İŞBİRLİĞİ’

“Ama ortada CIA, FBI, FETÖ, ABD Yargısı eliyle senaryolaştırılmış ve sahnelenmiş bir oyun var. Bu dava; hukuki değildir, siyasidir. Bu dava; ABD beslemesi, halen dahi ABD'nin himaye ettiği ve ABD'nin piyonu FETÖ'nün,17/25 Aralık 2013 sürecinde Türkiye'de başarıya ulaştıramadığı kumpasın/yargı darbesinin, ABD yargısı, CIA, FETÖ ve FBI işbirliği ile ABD'de sürdürülmesidir.”

‘KARAR ÖNCEDEN BELLİYDİ’

“Böyle bir davadan/yargılamadan biz, objektif ve adil bir karar hiç beklemedik. Mahkemenin kararı, yargılama başlamadan belli idi. Soruşturma ve yargılama süreci, önceden belirlenmiş kararın usule uygun ilanı için tamamlanması zorunlu şekli bir usülden ibarettir.”

‘BİR BAŞKA ÜLKE TÜRKİYE’Yİ YARGILAYAMAZ’

“Türkiye, tam egemen ve tam bağımsız bir ülkedir. Başka bir ülke, Türkiye’yi ve Türkiye’nin kurumlarını yargılayamaz ve Türkiye’ye ceza kesemez. Türkiye, FETÖ dahil hiç bir terör örgütüne boyun eğmediği gibi terör örgütlerinin yularını elinde tutan güçlere de boyun eğmemiştir. Bundan sonra da boyun eğmeyecektir. Kumpas davalarla kimse Türkiye’yi dize getiremez ve Türkiye’ye rota tayin edemez."

Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ