Güvenlik
17 Ocak 2018 ( 2042 görüntülenme )

BOZDAĞ'DAN DİKKAT ÇEKİCİ AÇIKLAMA: SABRIMIZIN SONU!..

 Bozdağ: Sabrımızın Sonu Geldi!


"BÜYÜK RİSK ALACAĞIZ"

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ toplantının ardından yaptığı açıklamada, olası bir Afrin operasyonuna ilişkin olarak "Türkiye'nin bekası için büyük riskler alınacaktır" dedi.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları:

" TÜRKİYE SABRININ SON NOKTASINA GELMİŞTİR"

"Türkiye, sınır güvenliği bakımından tarihinin en kritik döneminden geçiyor. Türkiye çok önemli tehdit ve risklerle karşı karşıya. Bölgede olanlar güvenliğimize tehdittir. Terörist ordu kurma çabaları açık olarak görülüyor. Sınır güvenliği adı altında bu oluşumun desteklenmesi Türkiye'nin toprak bütünlüğü, sınır güvenliği, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bakımından açık bir tehdittir. Bunu herkesin böyle görmesi lazım. Türkiye'nin bekası için büyük riskler alınacaktır. Türkiye sabrının son noktasına gelmiştir."

"ABD'NİN SÖYLEDİĞİ VE YAPTIĞI ARASINDA ÇELİŞKİ VAR"

"ABD yönetiminin Suriye'deki gelişmelerle ilgili bize söyledikleriyle arazide yaptıkları arasında çok büyük bir çelişki olduğunu ifade etmek isteriz. Tekrar çağrıda bulunuyoruz, PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG'ye verilen silahların toplanması, onların elinden alınması önemli. PYD/YPG'ye ABD'nin verdiği desteği derhal sonlandırması son derece önemlidir. Bölgede terör koridoru oluşturma çabalarından vazgeçilmesi ve terörist bir ordu oluşturulması gayretlerine destek verilmemesi gerekir."

'ABD VE RUSYA'YLA GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR'

(Afrin'le ilgili olarak) Bu süreçte ABD ve Rusya ile görüşmeler sürüyor.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ