2380 görüntülenme30 Nisan 2019
Boğaziçi Üniveristesi'nde yaptığı konuşmada Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği için büyük tepki çeken Yunan asıllı İngiliz yazar Andreas Tzortzis’in kitabının baskısı durduruldu.

Andreas Tzortzis’in, Boğaziçi Üniversitesi'nde, Boğaziçi İslam Topluluğu ve İslam Araştırmaları Topluluğu tarafından düzenlenen, Atatürk'ten “şeytan” olarak bahsettiği anlar tepki toplamıştı. Andreas Tzortzis, konuşmasında isim vermeden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını hedef almış ve Atatürk için “şeytanın dostu” ifadelerinde bulunmuştu.Tzortzis’in, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaptığı bu konuşma ve Atatürk’e yönelik ifadeleri birçok yerde haber olmuş, çok tepki toplamıştı.

TEPKİLERDEN SONRA DURDURMA KARARI
Timaş Yayın Grubu Tzortzis’in “Hakikatin İzinde: Din, Bilim ve Ateizm” adıyla çevrilen kitabının yazara yönelik tepkilerden dolayı yayımlanmayacağını duyurdu.

'BOYKOT'

Boğaziçi Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada Atatürk’e “şeytan” diyen Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis’in kitabını basan TİMAŞ Yayınevi'ne tepki yağıyor. İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde, Boğaziçi İslam Topluluğu tarafından düzenlenen bir programda Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortis’in Atatürk hakkında kullandığı skandal ifadelere sosyal medyada büyük tepki gösterilmişti. Tzortis'in kitabını basan TİMAŞ Yayınevi'ne de sosyal medyada tepki yağdı.


TİMAŞ Yayınevi, Tzortis’in Türkçe’ye tercüme edilen bir kitabını bastı. Mayıs ayında piyasada olacak olan kitabın Timaş Yayınları tarafından Türkçe basımının yapıldığını Tzortis Twitter hesabından duyurmuştu.

TİMAŞ YAYINEVİ'NE BOYKOT ÇAĞRISI YERİNİ BULDU

Tzortis’in Atatürk’e "şeytan" demesine gösterilen tepki, sosyal medyada gündemin ilk sırasına yerleşti. TİMAŞ Yayınevi'nin Tzortis’in kitabını basmasına da tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, #TimaşYayınlarınaBoykot etiketiyle twitler atarak, yayınevinin boykot edilmesi için çağrıda bulundu. Timaş Yayın Grubu Tzortzis’in “Hakikatin İzinde: Din, Bilim ve Ateizm” adıyla çevrilen kitabının yazara yönelik tepkilerden dolayı yayımlanmayacağını duyurdu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ