416 görüntülenme31 Ekim 2019
IŞİD, Ebubekir el Bağdadi'nin öldürüldüğü, yerine Ebu İbrahim el Haşimi el Kureyşi'nin liderliğe getirildiğini teyit etti.

BAĞDADİ VE SÖZCÜSÜ GİTTİ

ABD'nin Suriye'nin İdlib vilayetinde IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi'yi öldürdüğünün cumartesi sızması ve pazar günü Başkan Donald Trump tarafından resmen açıklanması sonrası örgütten doğrulama geldi. IŞİD, hem Bağdadi'nin hem de örgüt sözcüsü Ebu Hasan el Muhacir'in öldürüldüğünü teyit eden ses kaydı yayımladı.

EL HAŞİMİ EL KUREYŞİ GELDİ

Bağdadi'den sonra IŞİD'in en tanınan isimlerinden olan el Muhacir'in öldürülmesine ilişkin Trump yönetimi resmi açıklama yapmasa da ABD medyası 'Suriye'nin kuzeyinde seyahat halindeyken hava saldırısının hedefi olduğunu' yazmıştı. Bağdadi'den sonra örgüt liderliğini devralması beklenen el Muhacir'in de devredışı kalması sonrası, ses kaydında örgüt liderliğine Ebu İbrahim el Haşimi el Kureyşi'nin getirildiği duyuruldu.

Örgüt, bu açıklamaları, ses mesajıyla Telegram uygulaması ve kendi haber ajansı olarak bilinen Amak üzerinden yaptı.IŞİD, "Ebu Bekir el Bağdadi'nin öldürülmesinin intikamı alınacak" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ