Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2414 görüntülenme )

BORÇLU KREDİ KARTLARINA YENİ ÇÖZÜM

Millet boğazına kadar borçta; şu 13'ncü maaş hikayesi gerçekleşse de bir nefes alınsa...

BORÇLU KARTLARA ÇÖZÜM

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, vatandaşların ödeme şartlarını daha da rahatlatmak içintüketici kredilerinin taksit sayısını artıracaklarına yönelik açıklamaları ile ilgili AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Hem tüketici kredileri hem de kredi kartları tarafında çalışma yaptıklarını belirten Akben, konunun Finansal İstikrar Komitesi'nde de (FİK) tartışıldığını ve bu konuda çalışma yapılması kararı alındığını söyledi. 

Her iki konuda da ödemelerin esnetilebilmesi çalışmalarının bulunduğunu ifade eden Akben, "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Türkiye Bankalar Birliği başta olmak üzere diğer ilgili kurumlarla birlikte çalışıyoruz. Detaylı çalışma en kısa sürede tamamlanacak." diye konuştu. 

Akben, çalışmaları bir hafta, 10 gün içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini, ilgili tüm tarafların görüşü alınarak konuyu neticelendireceklerini bildirdi. 

"Kredi kartı borçları yapılandırılacak"

BDDK Başkanı Akben, kredi kartları konusunda da, "Gecikmeye düşen alacaklarla ilgili de yapılandırmaya yönelik bir çalışma içerisindeyiz." dedi.

Kaynak: AA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul'da AVM'de Yangın Alarmı! ÖSYM'DEN SON DAKİKA UYARISI!.. VE RUSYA TÜRKİYE'YE İŞARETİ VERDİ METEOROLOJİDEN KUVVETLİ SAĞANAK UYARISI! Türkiye'de Kürdistan adıyla ilk parti kuruldu Forum İstanbul'daki Kaosun Nedeni Belli Oldu! Demirtaş'ın Niyeti Bozuk! KÖRFEZ'DE KRİZ!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
MEB'de partili öğretmen dönemi