14421 görüntülenme02 Temmuz 2019
'BOP'TA SON AŞAMA NEDİR'

İsrail ve ABD’nin Orta Doğu'da ne yapmak istediğini herkes biliyor. Plan yaptılar, yayınladılar, amaçları belli, şöyle ki;

"ETNİK VE MEZHEPSEL AYRIŞTIRMA VE PARÇALAMA"


"Mısır’dan Türkiye’ye uzanan bir coğrafyada bulunan ülkelerin yönetimlerini ele geçirme, kaynakların yönetimini sahiplenme, etnik ve dinsel temelde ayrıştırma ve parçalama. Kopan parçalardan İsrail’e müttefik devletler kurmak ve sonuçta başa geçerek Orta Doğu’yu yönetmek"

"ADI BOP OLAN BU PLAN DÖRT AŞAMALI"


“ Birinci Aşama. Hedef ülkelerin yönetimlerini ele geçirmek: “doğrudan işgal” tıpkı Irak’ta yapıldığı gibi; ya “iç karışıklık- iç çatışma” çıkartmak yoluyla yönetimleri alaşağı etmek tıpkı Libya, ve Mısır’da yaptıkları gibi; ya “dış baskı- iç savaş” sonrası yönetimleri istifaya zorlamak tıpkı Suriye’de halen yaşanmakta olduğu gibi ya da demokrasi eliyle demokratik seçimlerle o ülkenin yönetimini işbirlikçiler vasıtasıyla ele geçirmek tıpkı Türkiye’de yaşanmakta olduğu gibi.”

BİRİNCİ AŞAMA SEÇENEKLERİYLE YÖNETİME GELEN SİYASİ İKTİDAR İKİNCİ AŞAMAYA ŞÖYLE GEÇER;


“İkinci Aşama. Hedef ülkelerin kaynaklarının yönetimini ele geçirmek:
“Özelleştirme- yabancı sermaye diyerek ” diyerek o ülkenin stratejik kaynaklarını doğrudan satın almak ya da işbirlikçi yerli sermaye eliyle kaynakları dolaylı satın almak tıpkı Türkiye, Libya ve Mısır’da görüldüğü gibi; ya da doğrudan müdahale ile işgal edilen ülkelerdeki silahlı güçleriyle kaynaklara el koymak tıpkı Irak’ta olduğu gibi. Böylece yeraltı ve yerüstü ekonomik hatta insan kaynaklarının yönetimini ele geçirmek.”

YÖNETİMLERİ VE KAYNAKLARI ELE GEÇİRİLEN ÜLKELERDE, ÜÇÜNCÜ AŞAMA BAŞLATILIR;


“Üçüncü Aşama. Hedef Ülkelerdeki insanları ayrıştırmak ve ayrışan gurupları güçlendirmek; hedef ülkelerde birlikte yaşamakta olan insanları teo-stratejik bir yaklaşımla etnik, dinsel ve mezhepsel farklılıklar temelinde, “ileri demokrasi, insan hakları ya da özgürlükler” diyerek ayrıştırmak tıpkı Türkiye’de yönetici siyasetin yaptığı gibi. Bu amaca uygun olarak yasal düzenlemeler ya da uygulamalarla ayrışan gurupları güçlendirmek tıpkı Türkiye’de bir olan insanların “Türk-Kürt, Alevi-Sünni” diye ayrıştırma gayretlerinin görüldüğü gibi.”

DÖRDÜNCÜ VE SON AŞAMA İSE ŞÖYLE ÇİZİLİR;

“ Son aşama: Anayasal düzenlemelerle içten parçalamak; " İşbirlikçi yönetimler eliyle ele geçirilmiş olan hedef ülkelerdeki devlet mekanizmasının ve kaynak yönetiminin gücünü kullanarak ya anayasal düzenlemelerle ya da ayrışan ve güçlendirilen gurupları çatıştırmak yoluyla bir iç kargaşa yaratarak, bunun sonucunda yine anayasal düzenlemeyle hedef ülkeleri parçalamak. Kopan parçalardan da tampon devletçikler kurmak.”

VE BUGÜN…

Özel okullar peş peşe açılıyor ta ilkokullara hatta ana okullarına kadar uzandı.
Fabrikalar peş peşe satılıyor ta şekere kadar uzandı hatta kamuya ait binalar satılmaya başlandı.

Ayrıştırma peş peşe körükleniyor, Anadolu’da sayılmayan etnik kimlik kalmadı, anayasal kimlik olarak TÜRK diyen ise yok!

Ülkede Cumhuriyet tartışılıyor, Atatürk tartışılıyor, kurtuluş savaşı ve milli mücadele tartışılıyor… Keşke Yunan galip gelseydi diyenler ortaya çıkıyor ve bu zihniyetler en üst siyasi düzeyde itibar görüyor… Yani?.. Yani Bu pencerelerden bakıldığında, Türkiye’nin son aşamada bulunduğu açık.

TÜRKİYE MODEL OLDU

ABD Başkanı Obama’nın buraya kadar gelerek, Türkiye için “model ülke” demesinin altında da bu yatıyor. Türkiye model ülke, çünkü süreç sözde demokratik görülen bir yoldan işletiliyor. Kesintisiz işlediği için de diğer ülkelere model gösteriliyor. Türkiye model çünkü Türkiye’de savaşla kazanılanlar siyasetle elimizden gidiyor da ondan, işte bu nedenle model Türkiye.

Soru şu; bu plan ve projeler Anadolu’da tutar mı? Öyle ya, Türk tarihi böylesi çok stratejilerle karşı karşıya kalmış, hepsini de aşmasını bilmiştir. Şimdi, Türk Milleti, karşılaştığı bu yeni savaş oyunlarının işletilmesine izin verecek midir?

SON AŞAMA


BOP'ta son aşama Türkiye'deki anayasal rejimin değiştirilerek yerel yönetimler eliyle özerkliğe geçiştir. Buna paralel olarak anayasadan Türk ve Atatürk kavram ve değerlerinin kaldırılması olacaktır. Özerk yapıya kavuşturulmuş yerel yönetimler eliyle halen Irak ve Suriye kuzeyinde mevcut özerk yapıların ayakta kalabilmeleri için desteklenmeleridir. Böyle Irak ve Suriye'de İsrail'e müttefik devletçilerin ortaya çıkması(güvenlik için) ve de Anadolu'nun Asya ile ile başının tampon yönetimlerle kesilmesi sağlanabilecektir. Bu BOP bu noktada hem Rusya'nın hem de ABD'nin işine gelmektedir.

NE YAPMALI?


Önümüzdeki süreç, cumhuriyeti kuran Türk Milletinin küresel siyasetin ardındaki yakın gerçekleri görmesine bağlı olarak gelişecektir. Üniter ve ulus devlet olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu birliğini güçlendirmek için küresel BOP projesini etkisiz hale getirmek için sahip olduğu güçleri kullanmalıdır.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ