İzmit Belediyesi'nin AKP'li Meclis Üyesi Erkan Aksoy, kişisel Facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla CHP’den İYİ Parti'ye geçen ve aralarında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in de olduğu milletvekillerine ağır hakaretlerde bulundu. Daha dün AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Genel Merkezi tarafından hazırlanan “Sosyal Medya Etik Kuralları”nı kamuoyu ile sosyal medya hesabından paylaşmış, bu kuralların her birine her bir AKP teşkilat mensubunun sonuna kadar riayet edeceğini, diğer siyasi partilerden de aynı hassasiyeti beklediklerini belirtmişti.

TEPKİ BÜYÜK ‘ÖZÜR DİLE’
İzmit Belediyesi'nin AKP'li Meclis Üyesi Erkan Aksoy, kişisel Facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla CHP’den İYİ Parti'ye geçen ve aralarında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in de olduğu milletvekillerine ağır hakaretlerde bulundu. Aksoy’a CHP'li isimlerin yanı sıra Kocaeli'de yaşayan yurttaşlar da büyük tepki gösterdi. Yurttaşlar, böyle bir zihniyetin nasıl meclis üyesi yapıldığını söylerken, Aksoy’un paylaşımında dolayı özür dilemesini istiyorlar.

YANLIŞLIK OLMUŞ!..
Aksoy gelen tepkiler üzerine skandal paylaşımını kaldırırken, "yanlışlıkla oldu" diyerek kendini savundu. Aksoy eski açıklamasını silerek şu ifadeleri kullandı:

‘KASTIM YOKTU’
“Cumhurbaşkanımıza ağır hakaret ve iftiralarıyla bizleri rencide eden CHP’li Engin Özkoç’a yönelik bir arkadaşımın hesabındaki paylaşımı kendi hesabımdan dikkat etmeden paylaştım. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yönelik özel bir itham ve kasıt olmadığı halde bu paylaşımdan yanlış anlamlar çıkarılması üzerine hemen hesabımdan kaldırarak, sildim. En çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde muhalefetin ayrıştırıcı, kin ve öfke nöbetlerine alet olmaktan üzüntü duyduğumu belirterek, kamuoyunun bilgilerine sunuyorum.”

CHP TEPKİLİ ‘UZAKLAŞTIRIN’
CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar konuyla ilgili yaptığı açıklamada Aksoy'un siyasetten uzaklaştırılması gerektiğini belirterek, “Kafasının içinde zerre bilgi, kültür, birikim olmayan insan demeye dilim varmayan, insan sıfatını dahi kaybetmiş, AKP'nin İzmit Belediye Meclis Üyesi Erkan Aksoy'un maalesef kirli iç dünyasının dışa yansımasına şahit olduk. Keşke o kirli dünyanla başbaşa kalıp, varlığınla kirlettiğin dünyayı, söylediklerinle de iyice çirkinleştirmeseydin. Tabi bu zatın gelmiş olduğu siyasi geleneğin geçmişinde, hakaretler, küfürler, aşağılamalar olması sebebiyle bunlara da şaşırmamak lazım” ifadelerini kullandı.

DAHA DÜN ‘SOSYAL MEDYADA EDEPLİ OLUN’ UYARISI YAPILMIŞTI

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AKP Genel Merkezi tarafından hazırlanan “Sosyal Medya Etik Kuralları”nı kamuoyu ile sosyal medya hesabından paylaştı. Ünal, bu kuralların her birine her bir AKP teşkilat mensubunun sonuna kadar riayet edeceğini, diğer siyasi partilerden de aynı hassasiyeti beklediklerini belirtti. Metinde şu ifadeler yer aldı:

‘İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN BİR SINIRI OLMALI’
* Bu platformlar etik kurallar çerçevesinde kullanıldığı takdirde en az zararla, topluma en çok faydayı sağlayabilecek ortamlardan biri haline gelebilir. Unutulmamalıdır ki; özgürlüğümüzün sınırı, bir diğerinin özgürlüğünün başladığı yerdir. Zarar verici sonuçlar üretecek eylemlerin serbest bırakılması özgürlük değil, bizatihi özgürlüklerin kısıtlanması sonucunu doğurur. Bu manada özgürlüklerin sosyal medyada da korunması gerekmektedir.”

Kaynak: Cumhuriyet/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ