223 görüntülenme16 Ocak 2019
Emekli albay Erdal Sarızeybek, Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın 1993'te barış ve kardeşlik diyerek attığı ateşkes adımının Türkiye'ye ağır sonuçlar getirdiğini öne sürerek, Türkiye'nin bugün de aynı noktada olduğunu savundu.

‘BİZ BU FİLMİ DAHA ÖNCE GÖRDÜK’

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın benzer özelliklere sahip olduğunu kaydeden Sarızeybek, "1991 yılındaki Başbakan Özal'la 2014'teki Erdoğan'ı yan yana getiriyorum.

Özal o tarihte diyordu ki 'Saddam zalimdir', şimdi Erdoğan 'Esad zalim' diyor. Özal, 'Irak'ta demokrasi yoktur, Saddam halkına zulmediyor' diyordu, şimdi de Erdoğan, 'Suriye'de demokrasi yoktur, Esad halkına zulmediyor' diyor. Özal, 'Irak'a demokrasi getireceğiz' diyordu, bugün de Erdoğan 'Suriye'ye demokrasi getireceğiz' diyor.

Bu amaçla Özal ABD'ye destek verdi. Özal Patriot füzeleri getirmişti. Bugün de Erdoğan getirdi. Üstüne bir de Malatya'ya radar üssü kurdurdu. Sanki biz bu filmi daha önce gördük gibi geliyor bana" diye konuştu.

1993 yılında Özal'ın barış ve kardeşlik diyerek attığı ateşkes adımının Türkiye'ye ağır sonuçlar getirdiğini öne süren Sarızeybek, Türkiye'nin bugün de aynı noktada olduğunu savundu.

Kaynak: Erdal Sarızeybek/ CNN Türk

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ