5173 görüntülenme05 Temmuz 2020
Geçtiğimiz hafta AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, FETÖ ile kol kola yürüdüklerini itiraf ederek “Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı. Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım. Mesele budur” sözleriyle büyük tepki çekmişti. Ancak şu ana kadar hiçbir işlem yapılmadı.

AYVALI ‘FETÖ’YLE BİRLİKTE ÇALIŞTIK’
CNN Türk’te Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, FETÖ'nün siyasi ayağına yönelik tartışma sırasında, AKP'nin "farklı darbecileri tasfiye etmek için" FETÖ ile bürokrasi alanında çalıştığını belirterek, "2002’de ben iktidara gelmişim, sene 2007-2008. Benim 1 müsteşar atamam için bu adamın genel müdür olarak 12 yılı doldurması lazım" demişti. Ayvalı, "Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı. Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım. Mesele budur." ifadelerini kullanmıştı.

AKP’Lİ VEKİL KURT: ’ABD CEMAAT BİRLİKTE YAPTIK’
Öte yanda AKP'nin eski milletvekili Abdurrahman Kurt, 2014 yılında CNN Türk'teki Tarafsız Bölge’de açıkça itiraf etmişti. AKP'li Kurt,"O dönem cemaatle görüşmeler yaptık. Bir sürü eşimiz, dostumuz, akrabamız var bu konuda çevremizde. Burada yadırganacak bir şey de yok. Buda ülkenin bir gerçeğiydi. Ve biz askeri vesayete karşı mücadele verirken, onlar yanımızdaydı… Amerika ile beraber, cemaat de bizim yanımızda yer aldı." diyerek yapılan işbirliğini açıkça itiraf etmişti.

ERDOĞAN ‘ALDATILDIK’ DEMİŞTİ
Öte yanda 20 Mart 2015 tarihinde Harp Akademileri Komutanlığı’nda bir konuşma yapan Erdoğan, eski genelkurmay başkanı İlker Başbuğ ve pek çok subayın tutuklandığı Balyoz ve Ergenekon gibi davalar hakkında, “Samimiyetle ifade ediyorum, eski genelkurmay başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına şahsen gönlüm hiçbir zaman razı olmadı” demiş ve şöyle devam etmişti: “Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı.”

YARGI ŞİMDİ NE YAPACAK

Durum bu. Peş peşe itiraflar geliyor. Türk Ordusuna karşı darbe girişiminde bulundukları açıklanıyor ama hala yargı harekete geçmiyor. Oysaki Cumhuriyet savcılarının harekete geçerek İlker Başbuğ’un FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin yaptığı açıklamalarıyla birlikte bu itirafları da değerlendirerek bir soruşturma yapması gerekiyor. Bakalım yargı ne yapacak, yaşayıp göreceğiz…

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ