AKP’li eski Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş, hükümetin Suriyeli sığınmacı politikasını eleştirerek, Modern zamanlarda işgaller tankla, tüfekle olmuyor, göç yoluyla oluyor" dedi.

‘SIĞINMACILARIN VARLIĞI BİR İŞGAL’

AKP’li eski milletvekili Pelin Gündeş, AKP’nin Suriyeli sığınmacı politikasını eleştirdi. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Gündeş, “Göç hafife alınacak bir olgu değildir. Göç doğrudan bir ülkenin milli egemenliği ile ilgilidir. Modern zamanlarda işgaller tankla, tüfekle olmuyor, göç yoluyla oluyor. İşte bu nedenledir ki dünyadaki tüm ülkeler sınırlarını göçmenlere karşı korumak için tedbirler alıyorlar” ifadelerini kullandı.

SIĞINMACI NÜFUSU GİDEREK ARTIYOR

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Müdürlüğü ve Mülteciler Derneği’nin açıkladığı son rakamlara göre, Türkiye’de 3 milyon 611 bin 834 oldu. Bu sayının 1 milyon 959 bin 970’i erkeklerden, 1 milyon 651 bin 864’ü ise kadınlardan oluşuyor. Erkeklerin sayısı geçen aya göre 9 bin 788 kişi, kadınların sayısı ise geçen aya göre 7 bin 814 kişi arttı.

AKP’Lİ VEKİL ‘İSTANBUL’DA SOKAĞA ÇIKMAYA KORKUYORUM’ DEMİŞTİ

AKP Kayseri eski Milletvekili Pelin Güneş Bakır, yılbaşı gecesi aralarında Suriyelilerin de bulunduğu bir grubun Taksim Meydanı’nda eğlenmesine dair görüntülerle ilgili olarak “İstanbul’da artık sokağa çıkmaya korkuyorum” yorumunda bulundu.

‘BU SIĞINMACILARI PKK’YA KARŞI SAVAŞMAYA GÖNDERİN’ DEMİŞTİ

Milletvekilliği döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen ve İTÜ Rektörlüğü’ne adaylığı AKP’ye yakın Yeni Şafak gazetesi tarafından “İstanbul Teknik Üniversitesi’ne, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın desteklediği bir adayın gelmesini isteyen öğrenciler ve vatandaşlar Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır’a oy verebilir” ifadeleriyle haberleştirilen eski milletvekili, “Lütfen bu arkadaşlar derhal askere alınsın, PKK ile savaşmaya Suriye’ye gönderilsin” diye ekledi.

AK PARTİ 24.DÖNEM KAYSERİ MİLLETVEKİLİ, BAYINDIRLIK, İMAR, ULAŞTIRMA VE TURİZM KOMİSYONU ÜYESİ VE AVRUPA BİRLİĞİ UYUM KOMİSYONU ÜYESİ PELİN GÜNDEŞ BAKIR KİMDİR?

Pelin Gündeş Bakır, 13 Mart 1972'de İstanbul'da doğdu. Anne adı Maral, baba adı Erhan'dır. Öğretim Üyesi Prof. Dr.; İngiltere'de inşaat mühendisliği alanında Imperial College'dan Diploma (DIC) ve yine Londra Üniversitesi Imperial College'da beton yapılar dalında master (MSc) dereceleri aldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ