15032 görüntülenme13 Haziran 2018
İNCE: 'BOR MADENLERİNİ DEĞERLENDİREMİYORLAR"

ALBAYRAK: '"BORCAM YAPIYORUZ YA"

BİLAL: “HANİ EVLERİMİZDE KULLANIYORUZ YA, İŞTE O”


'Bor devrimi' diyen İnce'ye Bilal Erdoğan da 'Borcam' dedi.
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , 7 Haziran'da Kütahya'da yaptığı mitingde "Madenleri cevher olarak satıyoruz. Bu da ucuza gidiyor. Biz madenlerimizi mamul madde olarak satmamız lazım. Yani bordan füze yakıtı yapmamız lazım." demişti.

İnce’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan’dan da cevap geldi. Erdoğan şöyle konuştu: "Bu gençliğin önüne hangi projeyle çıkıyorsunuz? Sizin projeniz hangisi? Dün bir tanesini öğrendik. Borcam projesi var. Evlerimizde kullanıyoruz ya. Bor karışımlı camdan üretilen sıcağa dayanıklı cam" dedi.

ÖNCE ALBAYRAK…

İnce'nin bu ifadelerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak 'tan yanıt geldi. Cumartesi günü Pendik'te esnaf ziyaretinde bulunan Albayrak, şu ifadeleri kullanmıştı:

"BORCAM YAPIYORUZ YA"

"Geçen gün gördük, ana muhalefetin adayı. Adam diyor ki 'biz bordan cam üreteceğiz'. Yahu günaydın. Borcamı üretip, evlerde kullanalı 10 yıllar oldu, biz çoktan ürettik çoktan. Biz nükleerde, savunma sanayisinde, uçaklarda, tanklarda kullanılacak, en son teknoloji ile hammaddesinin tonu 200 dolarken, ürüne dönüştüğünde tonu 400 bin dolara çıkacak teknoloji için imza attık. İki bin kat katma değer üretiyoruz, adam borcamda kalmış."

SONRA BİLAL ERDOĞAN…

Albayrak’ın ardından Bilal Erdoğan konuştu ve "Bu gençliğin önüne hangi projeyle çıkıyorsunuz? Sizin projeniz hangisi? Dün bir tanesini öğrendik. Borcam projesi var. Evlerimizde kullanıyoruz ya. Bor karışımlı camdan üretilen sıcağa dayanıklı cam" dedi.

İNCE NE DEMİŞTİ

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , 7 Haziran'da Kütahya'da yaptığı mitingde "Siz bor madeninin üzerinde yaşıyorsunuz. Biz madenleri ne yazık ki işlemeden satıyoruz. Madenleri cevher olarak satıyoruz. Bu da ucuza gidiyor. Biz madenlerimizi mamul madde olarak satmamız lazım. Yani bordan füze yakıtı yapmamız lazım. Bordan ısıya dayanıklı cam yapmamız lazım. Bor olarak satarsan ucuza satarsın ama füze yakıtı olarak satarsan, ısıya dayanıklı cam olarak satarsan pahalıya satarsın" dedi.

Kaynak: cumhuriyet

Kaynak: cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ