Reklamlar
Anasayfa » Haber
12 Ağustos 2017 ( 280 görüntülenme )

ZİRAAT ODASI BAŞKANI AÇIKLADI... TOPRAK İSYANDA!

ZİRAAT ODASI: ARAZİ VAR, TARIM ÖLÜYOR

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde yatırım için alınan tarım alanları ekilmeden atıl vaziyette duruyor.


Para kazanmak için tarım alanlarına yatırım yapanlar yüzünden Orhaneli ilçesinde binlerce dönüm tarım alanı atıl vaziyette duruyor.

Orhaneli Ziraat Odası Başkanı Nafiz Kaya;

"HİSSELİ TAPUYA ÇÖZÜM LAZIM"

“Orhaneli ilçesinde 20 bin dönüm tarım alanı ekiliyordu. Yıllar geçtikçe buralar ekilmemeye başladı. Çok az bir alan ekiliyor. Bunun sebebi arazilerin hisseli tapulara bölünmesi. Araziler küçüldükçe insanların ekonomisi de kayboluyor. "

"HALK TARIMA TEŞVİK EDİLMELİ"

"Bizim ilçemizde meyveden sebzeye çok çeşitli mahsul yetişmekte. Yatırım maksadıyla alınan araziler yüzünden binlerce dönüm arazi ekilmiyor. Burayı ekiyorsan ek, ekmiyorsan bu tarla elinden alınacak denilmeli. Tarım alanları imar ve yatırım baskısından bir şekilde kurtarılmalı. 80’li yıllarda ilçemizdeki arazilerin tamamı ekiliyordu. Milletimiz, devletimiz ve vatanımız için katkı sağlıyordu. Yıllar geçtikçe buralar ekilmemeye başladı. Çok az bir alan ekiliyor” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Öldürülen Teröristlerin Cesetlerini HDP'li Vekil Aldı ASLANLAR Pkk Paçavrasını Yaktı ÜNLÜ MARKET ZİNCİRİNİN İFLASI AÇIKLANDI! Bakandan Kıdem Tazminatı Açıklaması! ŞOK!.. GARNİZON KOMUTANLIĞI ÇIKARILDI! Tuğrul Türkeş İhraç Edildi İstanbul'da Patlama! SON DURUM! Kandil Harekatını Başlatan Telsiz Konuşması Ortaya Çıktı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ÇANAKKALE TÖRENLERİNE ASALA TEHDİDİ