Genel
29 Eylül 2017 ( 2016 görüntülenme )

YILDIRIM KONUŞTU... PROFESÖRLER ŞAŞTI...

YILDIRIM: DİPLOMASI BİLE OLMAYAN ADAMIN ETRAFINDA FIRIL FIRIL DÖNÜYORLAR

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi akademik yılı açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, ''Bir bakıyorsunuz hiçbir birikimi olmayan, diploması olmayan bir adamın etrafında profesör olmuş adamlar fırıl fırıl dönüyor'' ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, Troia Kültür Merkezi'nde Çanakkale 18 Mart Üniversitesi akademik yılı açılışı ve fahri doktora tevcih töreninde konuştu.

FETÖ'nün üssü haline getirilen Çanakkale 18 Mart Üniversitesinin büyük oranda temizlendiğini söyleyen Yıldırım, Fethullah Gülen'in etrafındaki profesörleri örnek göstererek 'Aklınızı kiraya vermeyin' dedi.

Yıldırım şöyle konuştu:

BURADA BU MİKROP TEMİZLENİYOR"

"Ben rektörümüzü tebrik ediyorum. Burası onların üslendiği önemli merkezlerdendi. Burada bu mikrop temizlenme noktasına gelmiş. Üniversiteler bir ülkenin gelişmesi için vazgeçilmez kurumlardır. Büyük düşünme, detaylara takılmama, geniş vizyon içerisinde öğrenme, üniversitenin vermesi gereken en önemli şey budur.

"FIRIL FIRIL DÖNÜYORLAR"

Bir bakıyorsunuz hiçbir birikimi olmayan, diploması olmayan bir adamın etrafında üniversite okumuş adamlar, profesör olmuş adamlar fırıl fırıl dönüyor. Yarım bıraktığı ekmeği kapıp yemek için birbirleriyle kavga ediyorlar. Tabağında bıraktığı yemek için birbirlerine giriyorlar. Akla ziyan bir iştir bu. "

"ALLAH AKIL FİKİR VERMİŞ"

"Böyle bir şey olur mu değerli kardeşlerim. Allah akıl fikir vermiş. Allah bize engin bir muhakeme kabiliyeti vermiş. Tabi inancımız var inanacağız ama inancımızın istismar edilmesine, kullanılmasına belirli kötü niyetli örgütlere değerlerimizi satmayacağız, kafalarımızı kiraya vermeyeceğiz."

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ