Genel
21 Mart 2019 ( 1036 görüntülenme )

YENİ SORUŞTURMA GELİYOR...

TSK içerisindeki yapılanmalara yönelik olarak yapılan ankesör telefon soruşturmalarının kapsamının genişletildiği öğrenildi. Sözcü yazarı Aytunç Erkin, aralarında 4 Yargıtay üyesinin de yer aldığı bin 500'e yakın hâkim ve savcıya ankesör soruşturması açıldığını yazdı.

"Ankesör' soruşturmasında sıra yargıdaki temizliğe geldi" diyen Erkin'in Sözcü gazetesinin manşeti de olan bugünkü (21 Mart 2019) yazısından konuyla ilgili bölüm şöyle; 

'DÖRT YARGITAY ÜYESİNİN TELEFONLARI İNCELENİYOR'

"15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde iki yıl sonra savcılıklar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün TSK'daki kripto (gizli-mahrem) yapılanmasını ortaya çıkaran ankesör soruşturmasına başladı.

Örgütün, TSK'daki binlerce kripto üyesini araştırdı, operasyon yaptı. Dün Habertürk'ten Fevzi Çakır imzalı haberden öğrendik: “TSK'da şu ana kadar 756 ankesör operasyonu gerçekleşti. 11 bin 590 kişi hakkında işlem yapıldı. 4 bin 100 tutuklu var…” Şimdi… Askeriyenin içinde var da başka kurumlarda kripto yok mu?"

"KRİTİK KONUMDAKİLER"

"Örgütün, TSK'nın yanı sıra savunma, emniyet ve yargıda kritik konumda bulunan ve ‘mahrem' olarak nitelendirilen kripto elemanlarını da ankesörlü/sabit hatlardan aradığı tespit edildi. Dört Yargıtay üyesi ve 1500'e yakın hakim-savcının soruşturulduğu öğrenildi. Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun o hakim ve savcılarla ilgili raporlarının ardından harekete geçileceği belirtildi". 

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ