Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan 'Ahlat ve Malazgirt Anadolu'nun Fethi 1071 Anma' programı öncesi Okçular Vakfı tarafından bir istişare toplantısı gerçekleştirildi. Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, vakfın kapatılacağı iddiasını yalanlayarak, "Öyle bir şey yok" dedi.

‘TÜRKİYE’DE OKÇULUK CİDDİ BİR SIÇRAMA YAPIYOR’


Vakfın bütün spor dallarına örnek olacak bir yapılanmayı kurduğunu söyleyen Erdoğan, "Bugün hem Ahlat’ın hem Malazgirt’in, Türkiye’de yetişen her vatandaşımız her gencimiz tarafından çok iyi anlaşılmasının, bu ülkenin mayasının daha iyi anlaşılması açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Bizim bu programlara başlamamız sayesinde veya bir tevafukla Ahlat bölgesinde bulunan Selçuklu Mezarları’ndaki arkeolojik çalışmalarına da ciddi hız verilmiş oldu. Bu da bizim için ayrıca sevindirici. Okçular Vakfı bu tekkenin, bu tarihi mekanın bereketi ile geçtiğimiz 6 yılda Türkiye’de okçuluğun ciddi bir sıçrama yapmasına vesile oldu. Türkiye’de sadece okçuluk alanında değil, diğer bütün spor dallarına örnek olacak bir yapılanmayı Okçular Vakfı burada kurmuştur" diye konuştu.

400 YAKIN KURAN KURSU TALEBESİ VAR


Okçular Vakfı ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, da "Birileri buradan taşınmamızı istiyor olabilirler. Birilerini rahatsız ettiğimizin farkındayız. Fakat Okçular Vakfı gördüğünüz gibi 400’e yakın Kur'an-ı Kerim talebesi ile burada Okçular Tekkesi’nde, Yaz dönemi için şu anda 2 bin 500 başvuru var. Okçuluk öğreniyorlar. Okçular Vakfı 566 yıl önce Fatih Sultan Mehmet Han tarafından temelleri atılan ve ilelebet burada var olacak bir vakıftır. Başka bir yere taşınma düşüncemiz asla söz konusu değildir" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ