Politika
14 Mart 2019 ( 657 görüntülenme )

Bilal Erdoğan DEVLET PROTOKOLÜNDE!..

İstanbul'un en büyük millet kıraathanesi olan Başakşehir Millet Kıraathanesinin açılışını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan yaptı.

3 bin metrekare alanı ile İstanbul’un en büyük millet kıraathanesi olan Başakşehir Millet Kıraathanesi'nin açılışına çok sayıda öğrenci katıldı. Açılışın ardından Bilal Erdoğan, Bakan Murat Kurum ve Yasin Kartoğlu kıraathaneyi gezerek, öğrencilerle sohbet etti.

BİLAL: ‘ÇOCUKLARIMIZA GENÇLERİMİZE HAYIRLI OLSUN’

Açılışa katılan Bilal Erdoğan, gençlere seslenerek, “Burası okul ve ev dışındaki zamanınızı geçirebileceğiniz, arkadaşlarınızla bir araya gelebileceğiniz ve derslerinizi çalışabileceğiniz, ailelerinizin de içinin rahat olacağı bir yer. ‘Oraya gidemezsin, şuraya gidemezsin’ derken burası kesin gidebileceğiniz referans bir yer olacak. Bütün Başakşehirli çocuklarımıza, gençlerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İbn Haldun Üniversitesi olarak Başakşehir’e uzak bir yerde olmadıklarını söyleyen Erdoğan, “Mevcut yerleşkemiz ve inşaatına başladığımız kampüs külliyemiz bu bölgede. Dolayısıyla; buradaki gençlerimizin üniversitemizle olan tanışıklığının da gelişmesine önem atfediyoruz” dedi.

BİLAL: ‘İNSANLARIMIZIN BİR MEŞGALESİ YOKTU, ŞİMDİ VAR’

Erdoğan, engellilerin de unutulmadığını dile getirerek “O insanların en büyük ihtiyacı evlerinden çıkıp yapabilecekleri bir meşgalenin olması. Bu anlamda da kıraathanemiz çok önemli. Hem giriş çıkışlarına mani olmaması sebebiyle engelli dostu bir yer hem de görme engellilerin gelip burada Bryan Alfabesiyle hazırlanmış kitaplarla istedikleri kitapları okuyabilecekleri bir yer. O yüzden burası çok kıymetli” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ