Genel
11 Nisan 2017 ( 20494 görüntülenme )

FLAŞ!.. Bilal Erdoğan SİYASETE SOYUNDU!..

BİLAL: BAŞKANLIK GELMELİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan anayasa değişikliği referandumu için, "Tayyip Erdoğan’dan sonra Türkiye yapabilir mi? Bana sorarsanız biraz sıkar. Bu sistem Erdoğan'ın bu ülkeye mirası olacaktır" dedi.

Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği(DERSİAD)'nin “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve İş Dünyasının Kazanımları” konulu programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Türkiye'nin her şeye rağmen, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı sene de yüzde 2.9 büyüdüğünü savundu.

Bilal Erdoğan, “Darbe girişimi olmasaydı demek ki en az 4 büyüyecektik. Bu bir gerçek. Bu neyi gösteriyor? Bizim bu çalkantılı dünya konjonktüründe Türkiye'nin koalisyonla bilmem neyle kaybedecek zamanı yok. Bizim, bu dünyanın geri kalanıyla, Avrupa'yla aradaki makası kapatmamız lazım". 

"BAŞKANLIK GELMELİ"

"Tamam, Avrupa tökezledi tökezleyecek, daha kötü günler görecek ama; bizim de hızlanmamız lazım. Onun için bu sistem bir daha koalisyon olmasın diye bir formül, Başbakan ve cumhurbaşkanlığı iki başlılığı olmasın diye bir formül.

 Bu sistem yasamanın güçlendirilmesi, bürokratik vesayetin kırılması için bir formül. Bunları ortaya koyduk. 15 Temmuz yönetim sistemini düzenleyen, toparlayan anayasal bir değişikliği kaçınılmaz ve gerekli hale getirdi. Onun için şu anda bu değişikliği yapmak zorundayız". 

"ERDOĞAN OLMASA, BU İŞ BİRAZ SIKAR"

"Ve bir de şu gerçeği kabul etmek lazım, ben babam diye söylemiyorum, Bu değişikliği Recep Tayyip Erdoğan varken yaptık yaptık, bu değişiklik Tayyip Erdoğan sonrası için lazım. Ama böyle bir değişikliği Tayyip Erdoğan'dan sonra Türkiye yapabilir mi? Bana sorarsanız biraz sıkar” diye konuştu.

Kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ