Dünya
28 Mayıs 2019 ( 2317 görüntülenme )

Beyaz Güvercin Sürücüyü CEZADAN KURTARDI!..

Almanya'nın Viersen kentinde aracıyla hız sınırını aşan bir sürücü, trafik kamerasına yakalandığı anda oradan geçen bir beyaz güvercin sayesinde ceza almaktan kurtuldu.Kanat çırparak aracın camı ile kamera açısı önünden uçan güvercin, şanslı sürücü ile 105 euro tutarındaki ceza arasına siper oldu.


'BEYAZ GÜVERCİN KUTSAL SEMBOL'

Viersen polisi, plakadan sürücüye ulaşma imkanı varken, olayın neden cezasız bırakıldığını da açıkladı.Bu anı paylaşan Viersen polisi, "yukarıdaki gelen bir işaret" olarak tanımlanan olayda "mesajın alındığını ve bu kez hız sınırını aşan kişinin rahat bırakılacağını" duyurdu. Hristiyanlıkta beyaz güvercin, Kutsal Ruh ile özdeşleştirilen bir sembol.

'UMARIZ, SÜRÜCÜ DE YUKARIDAN GELEN İŞARETİ ALIR'


Viersen polisi sürücüyü de "mesajı" alması konusunda uyardı. Emniyetten yapılan açıklamada, "Umuyoruz, koruma altına alınan bu sürücü, yukarıdan gelen işareti alır ve gelecekte daha düzgün araç kullanır" denildi. İsmi açıklanmayan sürücünün, hız sınırının saatte 30 kilometre olduğu yolda 54 kilometre hızla ilerlediği de kaydedildi. Viersen emniyeti, esprili açıklamalarında, beyaz güvercinin de hız sınırını aştığını es geçmedi.

Kaynak: BBC Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ