Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2481 görüntülenme )

Beşir Atalay, Bülent Arınç’ın Sözlerine Yanıt Verdi

Bülent Arınç'ın canlı yayında AKP ve Erdoğan hakkında söylediği sözler gündeme bomba gibi düşmüştü. Atalay'dan, Arınç'a yanıt geldi.
 

Bülent Arınç’ın, “AKP’yi kurduğumuzda ‘bizdik’ şimdi ise ‘ben’ olduk… Cumhurhurbaşkanını tanrı gibi görmenin bir anlamı yok… Abdullah Gül’ün kongre için verdiği karar da doğrudur. Onu malzeme edemezsiniz…” sözlerine AKP Sözcüsü Beşir Atalay yanıt verdi.

AKP kongresinin düzenlendiği Ankara Arena Spor Salonu’nda CNN Türk’e konuşan Atalay, Bülent Arınç’ın AKP’nin kuruluşunda ‘biz’dik, şimdi ‘ben’ olduk” şeklindeki sözleriyle ilgili şunları söyledi:

Her şeyi tolere ederiz kendi içimizde.

Bülent Bey’in ifadelerini tartışmak istemem. Bülent Bey benim kardeş gibi bir arkadaşım.

Üniversiteye başladığımda ilk tanıdığım kişilerden biri Bülent’tir. Sonra kader siyasette bir araya getirdi. Bülent Bey benim için bir değerdir.
‘Biz’den ‘bana’ kayış filan çok abartılı bir şey değildir. Siyasette müthiş bir rekabet vardır. Herkes ben yarış vardır.

Siyaset kadar benleri körükleyen bir şey yoktur. Akademik alanda bürokraside bu kadar yoktur. Ama siyaset ‘ben’i öne çıkarır. Ortak akıl, benim tespitim, ilk zamanlar kadar devrede değil.


Kaynak : Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İsveç'in de Kolu Bölgemize Uzandı! AK Gençler Üniversiteye El Atınca Ortalık Karıştı Başbakan Yıldırım Açıkladı... ABD'DEN İLGİNÇ SÖZ!.. İşte Silvan Çatışmasının Bilançosu FLAŞ!.. ATATÜRK'E DİL UZATANLARA ÇELİK KURŞUN GİBİ VURUŞ!.. ŞOK! Türkiye'nin 20 Vilayetinde EŞ ZAMANLI OPERASYON! Başbakan Davutoğlu, kabine listesini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu PKK Bakın Suriye'de Ne İstiyormuş...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
NATO'dan Rusya'yı Çıldırtacak Hamle!