Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2469 görüntülenme )

Beşir Atalay, Bülent Arınç’ın Sözlerine Yanıt Verdi

Bülent Arınç'ın canlı yayında AKP ve Erdoğan hakkında söylediği sözler gündeme bomba gibi düşmüştü. Atalay'dan, Arınç'a yanıt geldi.
 

Bülent Arınç’ın, “AKP’yi kurduğumuzda ‘bizdik’ şimdi ise ‘ben’ olduk… Cumhurhurbaşkanını tanrı gibi görmenin bir anlamı yok… Abdullah Gül’ün kongre için verdiği karar da doğrudur. Onu malzeme edemezsiniz…” sözlerine AKP Sözcüsü Beşir Atalay yanıt verdi.

AKP kongresinin düzenlendiği Ankara Arena Spor Salonu’nda CNN Türk’e konuşan Atalay, Bülent Arınç’ın AKP’nin kuruluşunda ‘biz’dik, şimdi ‘ben’ olduk” şeklindeki sözleriyle ilgili şunları söyledi:

Her şeyi tolere ederiz kendi içimizde.

Bülent Bey’in ifadelerini tartışmak istemem. Bülent Bey benim kardeş gibi bir arkadaşım.

Üniversiteye başladığımda ilk tanıdığım kişilerden biri Bülent’tir. Sonra kader siyasette bir araya getirdi. Bülent Bey benim için bir değerdir.
‘Biz’den ‘bana’ kayış filan çok abartılı bir şey değildir. Siyasette müthiş bir rekabet vardır. Herkes ben yarış vardır.

Siyaset kadar benleri körükleyen bir şey yoktur. Akademik alanda bürokraside bu kadar yoktur. Ama siyaset ‘ben’i öne çıkarır. Ortak akıl, benim tespitim, ilk zamanlar kadar devrede değil.


Kaynak : Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK!.. SUBAY ATAMALARINA AKIL ALMAZ MÜDAHALE! Rusya'dan İlk Üst Düzey Ziyaret Rusya'dan Kritik Halep Açıklaması! Davutoğlu Şaşırdı! MHP Konvoyunda Korkutan Kaza! HDP’li bakanlar istifa etti Azerbaycan-Ermenistan Hattında ÇATIŞMA! Meğer Rusya'nın Bu İşten Haberi Yokmuş!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İŞE BAKIN!.. BARZANİ ALMIŞ BAŞINI NEREYE GİDİYOR!..