Genel
19 Mart 2019 ( 10598 görüntülenme )

Berat Albayrak'tan Dikkat Çeken Dolar Açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Trabzon'da yaptığı konuşmada dolar alanları kastederek "Bol bol döviz alıp 6-7 liradan. Dolar 10 lira olacak ya. 6-7 liradan yığalım dolarları sonra satarız. Şimdi bunlar kara kara düşünüyor. Ne yapacağız? 'Kriz çıksa da, füze yağsa da satsak kâr etsek' Çok beklersiniz" dedi.

Albayrak'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

— Türkiye olarak türlü türlü zorluklarla mücadele ettik. Ülkemize yönelik finansal dalgalanmalar karşısında güçlü duruş sergiledik.

— Son 2 ayda verdiğimiz hızlı reaksiyonlarla sıkıntıların üstesinden gelmeyi bildik. Şubat ocaktan 7 puan daha yukarıda. Mart şubattan daha iyi. Bu da gösteriyor ki ilk çeyrek çok daha iyi olacak. En kötü geride kaldı dememizin sebebi o.

— ​Birilerinin beklentisi Türkiye'nin diz çökmesiydi. 3-5 aylık bir süreçte önemli adımlar attı. 2019'un ilk çeyreği çok daha iyi bir büyüme rakamı geliyor. Cari açıkta beklediğimizden çok daha güçlü bir netice doğacak. İlk çeyrekte geçtiğimiz yılın son dönemindeki daralmayı dolduruyoruz.

"DOLAR TOPLAYANLAR ŞİMDİ KARA KARA DÜŞÜNÜYOR, ÇOK BEKLERSİNİZ"

— Seçim dönemine rağmen finansal istikrar, para ve mali politikadaki dik duruştan taviz vermedik. İhracat ve turizmde göstergeler çok olumlu. Kısa vadede ekonominin kırılganlığını azaltmaya yönelik birçok adım attık.

— Ekim sonrasında faizler 20'lere, 20'lerin altına inmeye başladı. Bu yeterli mi, değil. İş dünyası, işin siyasi ve operasyon tarafını çok iyi görüyor. 4.5 sene seçim yok, süreç çok daha istikrarlı bir döneme girecek.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ