TOKİ, Atatürk Orman Çiftliği arazisinin bir bölümünün satışı için açtığı ihaleyi iptal etti. TOKİ’nin iptal kararının arkasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ihaleye girerek söz konusu araziyi tarımsal amaçla kiralaması olduğu öğrenildi.

İHALEYE ERTELEME

Atatürk Orman Çiftliği'ne ait araziler TOKİ tarafından satışa çıkarılmıştı. Arazilerin ihalesinin bugün gerçekleştirileceği duyurulmuştu. Ancak, ihale öncesi TOKİ yaptığı açıklamayla bugün yapılacak olan ihaleyi ertelediğini açıkladı. TOKİ, ihalenin ertelenmesine "yeterli katılım olmadığından ve rekabet sağlanamadığı" gerekçesini gösterdi.

ANKARA BELEDİYESİ DE GİRECEKTİ AMA


Ancak, asıl neden Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ihaleye dahil olmasıydı.Odatv'nin edindiği bilgilere göre; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyenin TOKİ'nin açtığı ihaleye "Tarımsal amaçla kiralaması" için girmesine karar verdi.Belediyenin kararının ardından TOKİ ihaleyi yapmadan erteledi.

TOKİ ŞARTNAMEYİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞACAK


Kulislerde, ihalenin verileceği şirketin önceden belirlendiği ancak belediyenin oyunu bozduğu, TOKİ'nin ihale şartnamesini değiştirmek için çalışma yapacağı ve belediyenin ihaleye girmesini engellemeye çabalayacağı konuşuluyor.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ