AKP'li Giresun Belediyesi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın sosyal medyada kutlandığı mesajda skandala imza attı. Giresun Belediyesi'nin ilk paylaştığı mesajda "19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" yazıldığı görüldü. Öte yanda dün akşam futbolcu Arda Turan da paylaştığı videolu mesajında ’19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun’ demişti. TRT Haber yayınında da ekranda "19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı" ifadeleri kullanılmıştı.

‘ÖNCE PAYLAŞTILAR SONRA SİLDİLER

Giresun Belediyesi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ’19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olun’ denildi ve bayram dolayısıyla Giresun Kalesinden havai fişek gösterisinin yapılacağı duyuruldu.Belediyenin Facebook adresinde yapılan paylaşım daha sonra silindi ve yeni bir kutlama mesajı yayınlandı.CHP Giresun Milletvekili TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Necati Tığlı da mesaj tepki gösterdi. Tığlı'nın paylaşımı şöyle oldu:

‘KİMİN HANGİ GEMİDE OLDUĞU BELLİ’

“TRT'den sonra bir diğer skandal Giresun Belediyesi'nden geldi. Giresun Belediyesi de”19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" diye kutlama yapıyor. Kimin hangi gemide olduğu da belli oluyor. Biz Bandırma Vapurundayız. Sarayın saltanat kayığında olanlardan bu ülkeye hayır gelmez”

TRT SORUŞTURMA ARDA TURAN BAHANE

Peş peşe yaşanan bu skandalların ardından önce Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), yayınlanan haber bülteninde 19 Mayıs için "Cumhuriyet Bayramı" ifadesini içeren görseli yayınlayan personel hakkında idari soruşturma başlattığını duyurdu. Ardından ‘19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ yerine ’19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’, diyen futbolcu Arda Turan paylaştığı yeni mesajında ‘Ramazan ayı, oruç tutuyorum. İnsanlık hali, insan dalabilir. Bunda bu kadar büyütecek bir şey yok. Umarım bunu konu eden insanlar hayatlarında en az benim kadar ülkesine hizmet etme fırsatını bulurlar." dedi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan ise bir açıklama gelmedi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ