Politika
01 Aralık 2019 ( 3454 görüntülenme )

Belediyede Hava sıcak: 'KÜLLİYEN HACİZ'

Uşak'ta önceki dönem AKP'li Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın seçim sonrası koltuğunu devretmesinin ardından Uşak Belediyesi'yle ilgili yapılan yolsuzlukların sonu gelmiyor.

KEBABÇIYA 540 BİN, ÇİLOTACIYA 120 BİN, ÇİÇEKÇİYE 720 BİN LİRALIK ÖDEME

Eski başkan Cahan döneminde, belediyenin 2018 yılında bir kebapçıya 540 bin lira, bir çikolatacıdan 3 bin kilo çikolata alarak 120 bin lira ve aynı zaman diliminde bir çiçekçiye de 720 bin lira ödeme yaptığı ortaya çıkmıştı. Uşak Belediyesi'nde bu kez de eski başkan Cahan döneminde naylon fatura kesildiği öne sürüldü.

MAKAM ARACINA HACİZ

Uşak Belediyesi'nde belediyeye ait iş makineleri ile başkanın makam arabasına da haciz konduğu kaydedildi. Özel bir bankanın, Uşak Belediyesi'ne ait 234 adet kamyon, araba, kepçe, greyder, iş makinesini haciz koydururken, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'a ait olan 64 BB 001 plakalı makam aracının da haciz konularak yediemin deposuna teslim edildiği öğrenildi.

İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, Uşak Belediyesi'nde durumun bundan çok daha vahim olduğunu belirtti.

BİR İCRA BİR YAKALAMA


Makam arabasının üzerinde onlarca icra kararı olduğunu vurgulayan Savaş, "Belediyeye ait olan bir sürü araçta haciz var. Bir kısmı haciz edilmesin diye sakladılar hatta. Sadece özel bir banka bu araçları haciz etme cesaretinde bulundu. Uşak Belediyesi araba haciz edildikten sonra yediemin deposundan aracın sadece anahtarını almış. Aracın bağlanmadığını göstermek içinde şehirde iki gün tur atmışlar ama bunun hiçbir karşılığı yok. Makam arabasının üzerinden bunun dışında 3 tane haciz ayrıca maliyeden bir icrası ve arabanın yakalama kararı var. Yani trafik burada arabayı görse arabayı tutup bağlar" diye konuştu.

Kaynak: Birgün

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ