Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2478 görüntülenme )

Belçika'da ŞOK! Türkiye Uyarmış!

Canlı bombayı tanıyorlarmış...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

"Brüksel'de saldırganlardan biri daha önce Haziran 2015'te Gaziantep'te yakalayıp sınır dışı ettiğimiz kişidir. Belçikalılar adı geçeni serbest bırakmıştır. Bu kişinin yabancı terörist savaşçı olduğu yönündeki uyarımıza rağmen Belçika terörizmle bağlantısını tespit edememiştir" dedi.

Dışişleri Bakanlığı kaynakları da, Türkiye'den sınır dışı edilen Brüksel saldırganının havalimanındaki İbrahim El Bakravi olduğunu açıkladı.
 
NATO Ege Denizi'nde devriye görevine hazırlanıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus İohannis ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ortak basın toplantısı düzenledi.
 
Terör belası noktasında düşüncelerini Romen mevkidaşı İohannis ile paylaştığını anlatan Erdoğan, şunları kaydetti: "Ülkemizdeki bölücü terör örgütü PKK, Suriye'nin kuzeyindeki PYD, YPG, DAİŞ, DHKP-C bu terör örgütlerinin arasında hiçbir fark yoktur. Ankara'da yapılan eylemler, İstanbul'da yapılan eylemler, bunun dışında dün Brüksel'de yapılan eylemler, bunların nasıl ortak yanları olduğunu çok açık net ortaya koymaktadır.
 
Hedefte olan sivil insanlardır, ölen insandır. Sebep netice ilişkisine baktığınız zaman elde edilen hiçbir şey yoktur ama kaybedilen çok şey vardır. Kaybedilen insandır, kaybedilen huzurdur, kaybedilen barıştır, kaybedilen güvendir. İnanıyorum ki dünya siyaseti eğer ittifak halinde terörün üzerine giderse bu işi çözeriz. Onun için dünya terörü, teröristi ve terörizmi yeniden tanımlamak zorundadır.

Buyrun Brüksel'de saldırganlardan biri daha önce Haziran 2015'te Gaziantep'te yakalayıp sınır dışı ettiğimiz kişidir. Sınır dışı işlemini 14 Temmuz 2015'te nota ile Belçika Büyükelçiliği'ne iletmişiz. Belçikalılar adı geçeni serbest bırakmıştır. Bu kişinin yabancı terörist savaşçı olduğu yönündeki uyarımıza rağmen Belçika terörizmle bağlantısını tespit edememiştir. Hatta burada Hollanda da söz konusudur. Kendi isteği üzerine Hollanda'ya da iade etmişiz ve nota ile oraya da bildirilmiştir."
 
İbrahim El Bakravi
 
Bu arada Dışişleri Bakanlığı kaynakları, Türkiye'den sınır dışı edilen Brüksel saldırganının havalimanındaki İbrahim El Bakravi olduğunu açıkladı. (cnnturk)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına Yeni İsim Flaş!.. Halaçoğlu YENİ PARTİ Tezgahına NOKTAYI KOYDU!.. Dündar-Gül Davasında Flaş Karar! İş Adamına Kurşun Yağmuru! NATO'dan Garip Bir Açıklama! Günde Bir Bardak Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor! CHP’de Fikri Sağlar için KARAR ÇIKTI! Büyük Üzüntü! Hepimizi Borçlandırdılar! Üstelik Yabancılara...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Emekli Maaşlarına Artış Geliyor!