Politika
09 Şubat 2020 ( 1010 görüntülenme )

Bela Geliyorum diyor: 'BİR MİLYON'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin İstanbul İl Kongresi'nde konuştu. AKP iktidarının Suriye politikasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, Suriye sınırına dayanan yaklaşık bir milyon Suriyelinin içinde terörist unsurların da olduğuna dikkat çekti.

ASIL KARMAŞA KAPIDA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul İl Kongresi’nde konuştu. AKP iktidarının Suriye politikasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "1 milyon Suriyeli daha gelecek. Onların yanında eli silah tutan terörist gruplar da gelecek. Asıl karmaşayı o zaman yaşayacağız" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

‘DEMOKRASİ OLMADAN ADALET SAĞLANAMAZ’

“Türkiye'nin 5 temel sorunu var. Birincisi demokrasi. Bugün yaşadığımız en temel sorunlardan biri demokrasi. Düşüncesini açıkladı diye insanlar hapse atılamaz. Üniversitelerde her türlü düşünce özgürce konuşulabilmeli. Medya bağımsız olmalı. İkinci temel sorun eğitim. Her bakana göre eğitim değişiyor. Üçüncü sorunumuz dış politika. Dış politika bugün bireyse kin ve öfkeye dönüştü. Barışı değil savaşı önceleyen bir dış politika. Bunun sonuçlarını 82 milyon beraber yaşıyoruz.”

‘BİR MİLYON SIĞINMACI KAPIDA, İNSANIMIZ KENDİNİ YAKIYOR’

“1 milyon Suriyeli daha gelecek. Onların yanında eli silah tutan terörist gruplar da gelecek. Asıl karmaşayı o zaman yaşayacağız. Dış politikanın yanlış olduğunu anlatacağız. Daha iki gün önce Hatay'da valilik binası önünde kendini yakan vatandaş. Çaresizliği kendisini yakarak soruna dikkat çekmek isteyen bir insanın yaşadığı drama insan olan hiç kimse kayıtsız kalamaz. Evlat nedir biliyor mu acaba, anne- baba nedir biliyor mu acaba? Hepimizin sonunda bir vicdan taşıdığını bilmemiz gerekiyor. Nasıl oldu da kendisini yakan bir vatandaşa karşı bu kadar kayıtsız kalabildik? “

‘ÜRETİM OLMADAN EKONOMİK SORUNLAR ÇÖZÜLEMEZ’

“Türkiye üretmelidir. Fabrikada, tarlada, üniversitelerde üretmelidir Türkiye. Yozgat'ın kokulu mercimeği varken, biz gidip dışarıdan mercimek ithal ediyorsak durup düşünmemiz lazım. Her şeyimiz var, olmayan halkı düşünen siyasi irade. Halkı düşünen iradeyi inşa edeceğiz. Türkiye her alanda üretecek.”

‘HERKESE ULAŞACAĞIZ, SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ’

“Güçlü bir sosyal devlet inşa edeceğiz. Devleti ayakta tutan liyakattir. Siz devletin içindeki liyakati bozarsanız devlet içten içe çürümeye başlar. Türkiye şu anda freni patlamış bir kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor. Geleceği dönük doğru düzgün bir hesap insanların önüne konmuş değil. Bütün bunları yeniden değerlendirmek zorundayız. Bize oy versin veya vermesin herkese ulaşmak zorundayız."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ