Politika
26 Mayıs 2017 ( 8430 görüntülenme )

BEKİR BOZDAĞ KONUŞTU... DUYAN ŞAŞTI!..

Bozdağ: Herkes eline kılıç almış, O FETÖ'cü bu FETÖ'cü diye kesmeye çalışıyor


Hukuk devletinin olmazsa olmaz şartlarından biri yargının bağımsızlığı olduğuna dikkat çeken Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Şimdi herkes kılıcı eline almış, şu FETÖ'cü, bu FETÖ'cü diye kesmeye bakıyor... Bu çarpıklıktan Türkiye'nin çıkması lazım" dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen hakim ve savcı adayları kura törenine katıldı. Törende hitap eden Bozdağ, yargı bağımsızlığına vurgu yaparak, yargı mensuplarının adil karar vermelerinin önemine dikkat çekti.

Bakan Bozdağ, “Hukuk devletinin olmazsa olmaz şartlarından biri yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığıdır. Yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığının anayasa ve yasalarda yazmasının önemi elbette büyüktür; ama bu yazılanlar, yargıyı bağımsız ve tarafsız yapmaya yetmez. Yargıyı esas bağımsız ve tarafsız kılan şey, yargı görevi yapanların görevini yaparken, tarafsız ve bağımsız hareket edip, verdikleri adil kararlardır. Elbette ki her birinizin siyasi görüşleri olacaktır. İnanç ve kültür farklılıkları olacaktır; ama doğru olan bu farklılıkları önümüzdeki dava dosyalarına yansıtmamaktır. Hakimlerimizin, savcılarımızın medyada, sosyal medyada konuşmaları yargıya fazla bir saygınlık kazandırmıyor” diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ